Independent Media Center, Israel
http://www.indymedia.org.il

להגן על הזכויות הדמוקרטיות
author: יוסי שורץ החוג להגנת המרקסיזםאנו פונים אל אלו שהדמוקרטיה חשובה להם לצאת ולמחות על מעצרם של מנהיגי תנועת אבנאא אל באלד. השאלה אינה מה הן עמדותיהן, ואנו נמנים על אלו החושבים כי עמדותיהם הלאומניות מזיקות למאבק למען עתיד סוציאליסטי משותף של ההמונים היהודים והערבים בארץ זבת דם זו. אנו קוראים להגן עליהם משום שזכותו הדמוקרטית של כל אדם וזכותה של כל תנועה פוליטית, להוציא את הפשיזם להאמין ולהביע עמדה ולו המוטעת ביותר. זכות זו אינה שמורה רק לתומכי הקונצנזוס, להם יש זכות זו בין כה וכה. זכות זו היא דווקא של אלו שעמדותיהן חורגות מהקונצנזוס. באותו רגע שרק לתומכי הקונצנזוס שמורה זכות הביטוי החופשי, פוסקת הדמוקרטיה והעריצות משתלטת.

אבנאא אל באלד הם לאומנים המבקשים להקים מדינה חילונית דמוקרטית פלסטינית, עמדות אלו אינן מקובלות לא על הרוב המכריע של היהודים וגם לא על הרוב המכריע של הערבים הן בתחומי מדינת ישראל והן בשטחים הכבושים. אולם עמדה זו היא עמדה לגיטימית בדמוקרטיה בורגנית, ואפילו בדמוקרטיה המסכנה בה אנו חיים. הם לא נעצרו משום עמדותיהם. הם נעצרו כחלק מהמסע אותו מנהלים אויבי הדמוקרטיה, החלק הריאקציונרי ביותר בחברה.

העובדה היא שתנועה פשיסטית כ"כך" המטיפה בגלוי לרצח ולטרנספר של הפלסטינים, ולא רק מטיפה אלא גם עושה פעולות כנגד הפלסטינים,למרות שלכאורה הוצאה מהחוק ממשיכה לפעול מבלי שעוצרים אותה. העובדה היא שבכנסת יושבים תומכי הטרנספר ומסיתים בגלוי לסילוק הערבים מהארץ ואין עוצרים אותם. העובדה היא שהרוב בכנסת העביר כבר בקריאה שניה את החוק הגזעני כנגד איחוד משפחות פלסטיניות ואין עוצרים אותם. העובדה היא שראש הממשלה עובר על החוק של מדינת ישראל והחקירה נגדו אינה אלא פרסה. העובדה היא שהשר לבטחון הפנים של ישראל -הנגבי הוא עבריין מועד ואין משליכים אותו לכלא.

לא הסיבה למעצרם של מנהיגי אבנאא אל באלד, אינה עמדותיהם.

שליטי מדינת ישראל, כשם שכל שליטי המדינות האימפריאליסטיות יודעים שהמשבר הכלכלי העולמי המעמיק, לו הם אחראים משום רדיפת הבצע שלהם, בשיטה חברתית נרקבת, יוצר חוסר יציבות המסכן את המשך שליטתם. הם יודעים שארצות הברית הסתכה במלחמת השוד שלה בעיראק וכל יום שעובר לא רק מביא למותם של חיילים אמריקאים ובריטים, אשר רימו אותם ונתנו להם להאמין כי הם באים לשחרר את העם העיראקי, אלא כיבוש זה מביא לתסיסה בקרב החיילים המגלים כי במציאות משתמשים בהם לדיכוי העם העיראקי. הם מבקשים לחזור הביתה מהגהנום אותו יצרו ממשלות ארצות הברית ואנגליה, ולספר להמוני העם האמריקאי והאנגלי את האמת. שליטי ארצות הברית יודעים כי פעולותיהן הנפשעות גורמות לתסיסה בקרב ההמוניםכל האזור. הם מצפים שגם בישראל תתפתח תנועת התנגדות להתקפות על הפועלים ועל העניים.הם פוחדים ועל כן הם מבקשים להפנות את המאבק לערוצים של שנאה לאומנית והם מחפשים שעיר לעזאזל. הם מצאו באבנאא אל באלד את הכתובת, משום שזו תנועה קטנה שעמדותיה מבודדות אותה. זו כתובת נוחה. אולם אם לא נגן על הזכות הדמוקרטית של אבנאא אל באלד להביע את עמדותיהם, גם אם אנו לא מסכימים להם, מחר הממשלה תכה בקבוצות ומפלגות נוספות ומחרתים היא תפתח במלחמה חדשה כדי להפנות את המאבק המעמדי לקטל של ההמונים.בתקופה של משבר כלכלי וחברתי המעמד השליט לא רק תוקף את הזכות להתפרנס בכבוד, אלא את כל ההשגים כולל את הזכויות הדמוקרטיות של ההמונים, הנתפסות בעיניהם כמסוכנות ולכן מיותרות.אנו ראינו לאן מצבים דומים בשנות השלושים הוליכו באירופה, אם לא נעצור תהליך זה היום נשלם כולנו מחיר יקר.לפני תנועת אבנא אל באלד, הם תקפו את התנועה האיסלמאית ומנהיגיה יושבים בכלא מזה שבועות. לפני כן הם תקפו את בל"ד, ואת אחמד טיבי. לפני כן הם ירו ורצחו 13 ערבים שהעזו להביע סולידריות עם האיניפאדה. במידה מסוימת התנועה להגנת הזכויות הדמוקרטיות שהתעוררה עצרה אותם, לפני מספר חודשים כאשר הם תקפו את עזמי בשארה ואת אחמד טיבי. אולם הם שבו לתקוף בזמן האחרון. כפי שמבחינתם אין להם אפשרות אלא לתקוף את העובדים והעניים, אין להם ברירה אלא לתקוף את הזכויות הדמוקרטיות. הם עובדים בשיטת הסלאמי. תוקפים ומחכים לתגובה. אם התגובה חלשה הם חותכים עוד פרוסה. אם התגובה הפעם תהיה חלשה, הם יתקפו מחר את חד"ש ואחר כך את "גוש שלום" ואחר את "שלום עכשיו" וגם שם הם לא יעצרו.

אנו תובעים לשחרר מייד את מנהיגי אבנאא אל באלד ואת מנהיגי התנועה האיסלמאית. נעצור אותם עכשיו!

(C) Indymedia Israel. Unless otherwise stated by the author, all content is free for non-commercial reuse, reprint, and rebroadcast, on the net and elsewhere. Opinions are those of the contributors and are not necessarily endorsed by Indymedia Israel.