Upcoming Events

  • No upcoming events available
 

ניווט

 

רשת אינדימדיה העולמית

  • www.indymedia.org
 

המשטרה בשירות מכללת ת"א-יפו

גרסת להדפסהגרסת להדפסהSend by emailSend by emailPDF versionPDF version

בלילה שבין יום ראשון לשני (18-19.6.06), בשעה 1:30 לפנות בוקר, הגיעו שוטרים לבתיהם של שתי פעילות לזכויות בע"ח וביקשו לעכבן לחקירה בלא כל צו ובלי לספק כל עילה. משלא הורשו להיכנס לאחד הבתים הטרידו ואיימו השוטרים על בני המשפחה, ועזבו רק בסביבות השעה 2:30. ביום שישי האחרון עוכבו באופן בלתי חוקי שני פעילים במהלך משמרת מחאה מול ביתו של נשיא המכללה בכפר-סבא. זהו המשך לניסיונות המכללה לפגוע בחופש הדיבור והמחאה נגדה, לאחר ששלושה מבכיריה הגישו לאחרונה בקשה לצו מניעה על הפגנות מול בתיהם.

ביום ראשון בלילה, בסביבות השעה 1:30 לפנות בוקר הגיעו שני אנשים בלבוש אזרחי לבית משפחת צור שבגבעתיים והחלו לדפוק על הדלת בחוזקה ולצלצל בפעמון. בפני אם המשפחה, שהתעוררה ראשונה מהרעש, הזדהו השניים כשוטרים ממשטרת כפר סבא, והודיעו כי מחפשים את מירב צור, הבת, בשביל להביאה לחקירה במשטרת כפר סבא. לאחר זמן מה הגיע כוח נוסף של ארבעה שוטרים במדים.
על ההורים, ששאלו מדוע בשעה 1:30, איימו השוטרים כי הם יעצרו אותם על הפרעה לשוטר במילוי תפקידו וכי יפתח נגדם תיק במשטרה. כאשר נשאלו השוטרים בנוגע לצו מעצר או חיפוש הודיעו אלה כי אין להם צורך בצווים, וכי זכותם לקחת כל אדם בכל שעה. כמו כן איימו השוטרים על בני המשפחה שלא לדבר עם עורך דין בתואנה שהדבר אסור מאחר וזה הליך משטרתי. גם לאחר שבשיחה טלפונית הורה להם קצין חקירות ממשטרת כפר סבא להשאיר צו הזמנה לחקירה וללכת, סירבו השוטרים לעשות כן. רק לאחר כשעה עזבו השוטרים את המקום. מעבר להפרות הבוטות של החוק, השוטרים נהגו בבני המשפחה בגסות, בבריונות ובזלזול מופגן.

אירועים אלו הם המשך למגמה של הפחדה והטרדות מצד משטרת כפר סבא בשליחות מכללת תל אביב. כך, ביום שישי האחרון עוכבו שני מפגינים בעילה מגוחכת של "תקלה ציבורית" במהלך משמרת מחאה שאינה דורשת רשיון כלשהו, מול ביתו של נשיא המכללה, נחמיה פרידלנד. מעבר לעיכוב הבלתי חוקי, גם תנאי השחרור שהוצעו למעוכבים היו בלתי חוקיים – הרחקה של שנתיים מהמקום בו עוכבו. לבסוף, נסוגה המשטרה והמעוכבים חתמו על הרחקה של שבוע.

קבוצת סוגרות, שאת פעיליה הטרידה המשטרה מנהלת למעלה מחצי שנה קמפיין ציבורי נגד הקמת מעבדת ניסויים בבעלי-חיים במכללת ת"א, בה יעונו ויומתו מאות בעלי-חיים מדי שנה. הקבוצה משלבת בין הפעלת לחץ ציבורי והפעלת לחץ ישיר על האחראים לזוועות שייתרחשו מאחורי דלתות המעבדה, למשל באמצעות הפגנות מול בתיהם.

בימים אלה נידונה בבית המשפט המחוזי בת"א תביעה נגד ארבע פעילות בקבוצת "סוגרות", המיוצגות ע"י עו"ד דן יקיר מהאגודה לזכויות האזרח. בדיון שהתקיים בשבוע שעבר החליט השופט יהודה זפט כי שני הצדדים יגישו את סיכומיהם בכתב בפרק זמן של שבועיים, ולאחר מתן יכתוב את פסק הדין. בתביעה מבקשת המכללה למנוע את חופש הביטוי והפגנה ע"י הגבלת חופש התנועה של הפעילות ולאסור עליהן לקיים משמרות מחאה מול בתיהם של ראשי המכללה, האחראים להקמת המעבדה. בנוסף מבקשת המכללה לצנזר את אתר האינטרנט של הקבוצה. "נח", ארגון הגג של הארגונים להגנה על בעלי-חיים בישראל, פרסם השבוע הודעת תמיכה ב"סוגרות" המתנגדת לניסיונות ההשתקה של המכללה.

שתי הפעילות שאליהן הגיעו באישון ליל שוטרי משטרת כפר-סבא נמנות על הנתבעות בתביעה שהגישה המכללה. הקשר בין פעילות המשטרה לתביעה (האזרחית) מעלה שאלות קשות, שכן אחת הפעילות שהוריה זכו לביקור הלילי, כלל אינה מעורבת בקמפיין מזה כשלושה חודשים. עוד נראה כי המשטרה בחרה להופיע בבתיהן של שתי פעילות שמתגוררות עם משפחותיהן בשביל להפעיל לחץ על בני המשפחה.

כאשר התקשרה מירב למחרת היום לתחנת המשטרה כדי לתאם מועד נוח לזימון, איש לא ידע במה מדובר, והיא הועברה מבעל תפקיד לבעל תפקיד – ולשווא. אם המשטרה רוצה לחקור אותנו, שתעשה זאת בדרכים הרגילות ובשעות סבירות. נסיונות הפחדה של משטרה שפועלת ברשות בעלי הון לא ישתיקו אותנו. אנחנו נמשיך לנצל את זכותנו למחות על הזוועות שעומדות להתרחש במעבדה של מכללת תל אביב - יפו.

תלונה נגד השוטרים והשוטרת המעורבת באירועי הלילה תוגש במהלך היום.

Related

http://www.sogrot.org

http://sogrot_il@yahoo.com

תגובות

Random Image

hogan uomo,Android Answers  raquo; Answers Archive  raquo; Fashion Jim by Nsz
 

שלב תכנים

שלב תוכן Features

שלב תוכן Newswire

 

חיפוש