Upcoming Events

  • No upcoming events available
 

ניווט

 

רשת אינדימדיה העולמית

  • www.indymedia.org
 

עדכונים מהמאבק לעצירת בניית מעבדת הניסויים במכללת תל אביב – יפו

גרסת להדפסהגרסת להדפסהSend by emailSend by emailPDF versionPDF version

דיווח מההפגנה מול ביתו של נשיא מכללת תל אביב יפו וההפגנה מול מכללת תל אביב יפו שהתקיימה ביום ראשון

ביום חמישי ה-16.3 חזרנו לבית של נשיא מכללת תל אביב יפו, נחמיה פרידלנד. הפעם הגענו לבושים/ות בשחור עם נרות נשמה לקיים משמרת מחאה-טקס אזכרה לבעלי החיים שיסבלו וימותו במעבדת הכאב שמוקמת במכללה. הפעם כולנו עמדנו עם שלטים ונרות בדממה מוחלטת מלבד צלילי התיפוף המונוטוניים שהפיקו 4 מייכלים שאילתרנו לתופים. ההפגנה הייתה השנייה באותו השבוע, והחלטנו ללכת על משהו שקט אחרי שביום שלישי זכה פרידלנד להפגנה פורימית לילית וקולנית בשעה 22:30 בלילה.

כעבור חצי שעה הגיעה למקום ניידת, והשוטר בתוכה קבע שמשמרת המחאה שלנו היא התקהלות בלתי חוקית בגלל שהיא רועשת. כשסרבנו להפסיק את התיפוף השוטר החרים בכוח את ארבעת "התופים" שלנו. בתגובה, מיד פצחנו בקריאת הסיסמאות הקבועות ("מעבדה זה אכזרי, נחמיה פרידלנד אחראי"). הצטרפו 2 ניידות נוספות. שוטרת שיצאה מאחת מהן הצביעה לעבר פעיל עם מצלמת וידיאו שתיעד את ההפגנה ואת נסיונות הפיזור הלא חוקיים שלה ע"י המשטרה, ומאותו הרגע שוטרים נטפלו אליו. צילום בשטח ציבורי (רחוב) פעולה שהיא נושא ציבורי (הפגנה) אנשים שהם אנשי ציבור (שוטרים) לפתע הפך לעברה. המצלמה הועברה לידי פעילה אחרת, והשוטרים ניסו לחטוף אותה בכוח. כששאר הפעילים והפעילות התערבו וניסו להגן על הפעילה ועל המצלמה -השוטרים הפעילו אלימות. הם החליטו לעצור את אחד הפעילים, הפילו אותו וגררו אותו על הכביש, כשפעילות נוספות התערבו העיפו גם אותן על הכביש.
אחרי שעה וחצי הפעיל שוחרר, בתנאי שלא יכנס לכל כפר סבא עד לסוף החודש, אחרת ישלם קנס של 5000 שקלים!

לפחות בזמן שחיכינו שם מצאנו בשטח המזבלה של תחנת המשטרה את 4 "התופים" שלנו. הם ימשיכו
ליצור קצב לקריאת הסיסמאות שלנו מתחת לבית של נחמיה פרידלנד. לא נוותר על הזכות שלנו להפגין באפקטיביות נגד התעללות בבעלי חיים!

ביום ראשון בשעה 4 וחצי אחר-הצהריים התקיימה במכללת תל אביב יפו הרצאה ששמה "חקר המוח חידושים ומיתוסים", שחלקה מוקדשת לניסויים בבעלי חיים (תוארו שם למשל ניסוים על סימום חולדות, רציחתן וחיתוך פרוסות ממוחן).ההרצאה התקיימה באודיטוריום של המכללה, שמפעולות קודמות ידוע לנו שקירותיו מחוררים (עבור איורור) ושצלילים חודרים דרכם נפלא.

הגענו למקום, יותר מ20 פעילים ופעילות, עם משרוקיות, תופים, מגאפון ומיץ פטל (קריאת סיסמאות עלולה להיות מצמיאה) לשעה אינטנסיבית של מחאה רועשת ממש מתחת לאודיטוריום של המכללה!
מרגל מאיתנו שהסתנן פנימה דיווח שכאשר התחלנו להפיק את הרעש עצר המרצה את רצף הדיבור ושאל "מה הולך שם בחוץ?" לאחר שהבין שמדובר בפעולת מחאה נגד ניסוים בבעלי חיים הוא צחק ושאל למה לא נכנסו פנימה. כנראה שלא עודכן שמכללת תל אביב לא מאפשרת לנו להכנס לתוכה (אפילו ללא תיקים או ציוד כלשהו). דווקא היינו שמחים/ות לקחת חלק בדיון על ניסוים בבעלי חיים, אבל המכללה דואגת בעקביות להותיר אותו חד צדדי ולא לאפשר לסטודנטים/ות לשמוע דיעות שונות.
אותו מרגל סיפר לנו גם שאפשר היה לשמוע בעוצמה את הקריאות שלנו ושהוא עצמו התקשה להתרכז בהרצאה

ההרצאה על חקר המוח לא הייתה יוזמה של המכללה וגם לא חלק מתוכנית הלימודים שלה, היא הייתה חלק מפרויקט של "העמותה הישראלית למדעי המוח" שכל שנה מקיים שבוע הרצאות ברחבי הארץ, שהרבה מהתכנים שלהן נועדו לקדם ויויסקציה. ברשימת ההרצאות באתר הארגון יש כותרות כגון "מבחני התנהגות בבעלי חיים במחקר של תרופות פסיכיאטריות", "תגובות לדחק בבני אדם וחיות אחרות" ו"המוח הלחוץ - השפעות הלחץ על תפקודי מוח והאדם תוך שימת דגש על מודלים בחולדה". תיאורים אלו מזכירים את הניסויים המחרידים של פרופסור רונית אביצור, שעתידה לפעול במעבדה שנבנת בפקלוטה לפסיכולוגיה של מכללת תל אביב יפו.

היום המכללה רק התכוונה לספק במה להרצאה, והמחאה שלנו הראתה שאפילו את הפעולה הפשוטה הזו המכללה כבר בקושי מסוגלת לבצע!

WWW.SOGROT.ORG

תגובות

Re: עדכונים מהמאבק לעצירת בניית מעבדת הניסויים במכללת תל אביב – יפו

כל הכבוד!

Random Image

20_3
 

שלב תכנים

שלב תוכן Features

שלב תוכן Newswire

 

חיפוש