Upcoming Events

  • No upcoming events available
 

ניווט

 

רשת אינדימדיה העולמית

  • www.indymedia.org
 

טלפנו כבר עכשיו לרונית אביצור לשיחה כנה על ניסויים בבעלי-חיים!

גרסת להדפסהגרסת להדפסהSend by emailSend by emailPDF versionPDF version

פרופ' רונית אביצור, ויויסקטורית (עורכת ניסויים בבעלי-חיים) ומרצה בפקולטה למדעי ההתנהגות ופסיכולוגיה של המכללה האקדמית תל-אביב יפו, תאייש את המעבדה, שבימים אלה נבנת במכללה.
אביצור עורכת ניסויים אכזריים בבעלי-חיים מזה עשר שנים, שמטרתם פגיעה מכוונת בנפשם ובגופם של בעלי-חיים כדי לאשר דבר הידוע מ מזה זמן רב: שקיים קשר בין לחץ נפשי לבין עמידות מערכת החיסון.

במחקרה האחרון שפורסם בסוף 2005 נלקחו גורי עכברים ומגיל יום עד לגיל שבועיים הפרידו אותם מאמם. לאחר שהתבגרו, הדביקו את העכברים בווירוס ומדדו את תגובת מערכת החיסון שלהם. ממצאי המחקר העצובים והלא מפתיעים הראו שגורי עכברים, הזקוקים לחום ולאהבה, פיתחו טראומה בשל ההפרדה מאימם, ושמשבר זה ליווה אותם גם לאחר שהתבגרו, באופן בלתי הפיך, ולכן היו פגיעים יותר בפני הוירוס. אביצור ידעה עד כמה גורים זקוקים לקשר עם אימם וניצלה זאת בתור אמצעי ליצירת טראומה וסבל. במחקרים אחרים נוהגת אביצור לשלח עכברים זה בזה במטרה לגרום פגיעות נפשיות (ולעיתים גורמת לעכבר אחד לצפות בעכבר שני בעודו מותקף ע"י עכבר שלישי), ואז בודקת את גופם בכל מיני מדדים, כמו למשל יכולת החלמתם מחתכים שהיא יוצרת בגבם.
רונית מתעקשת שהיא מאוד אוהבת את בעלי החיים ש"ברשותה" וגם דואגת להם! היא מסבירה למשל, שהמעבדות בימנו הפכו למבצרים סגורים כדי להגן על בעלי החיים עצמם מפני פעילי זכויות בעלי-החיים, שעלולים חס וחלילה לחטוף אותם ואז לשחררם בטבע שם ימותו. בהזדמנות אחרת היא סיפרה שהיא כל כך מתנגדת לפגיעה בזכויות של אינדיוידואלים ממינים אחרים שהיא מתנגדת לעיקורים ולסרוסים של חתולים וכלבים, שבעניה אכזריים.
אביצור מנסה להתחמק מאיתנו ומהביקורת הציבורית סביב ניסויים בבלעי חיים באופן עקבי, היא גם מסרבת לענות לפניות התקשורת בנושא המעבדה ופרופ' חנן פרנק הפך לדובר שלה במקומה (בהתחשב במחקרים הברוטלים שלה אנחנו יכולות להבין מדוע היא מעדיפה להתחבא ולשמור על שתיקה).
חשוב לצלצל לפרופסור אביצור ולהזכיר לה בנימוס מה היחס הציבורי להתעללות בבעלי-חיים. בשבועות קודמים כאשר טלפנו לרונית למשרדה שבמכללה, היא פשוט הפסיקה לענות לטלפון שבמשרד במשך כל היום! הגיע הזמן לחרוג ממסגרת שעות קבלת הקהל השבועית שלה, ולנסות להשיג אותה (בטלפון, בסלולרי ובאימייל) גם בשאר שעות היום, ולהציב בפניה את השאלות המוסריות שמהן היא בוחרת להתעלם. שימו לב שאין כוונה ליצור הטרדה טלפונית או וירטואלית אלא רק לפנות לפרופסור בנימוס ובכונה ליצור דיאלוג.
פרטי התקשרות לרונית אביצור:
טלפון סלולרי 050-8322668
טלפון במכללה 03-6802547
אימייל במכללה avitsur@mta.ac.il
נקודות שאפשר להעלות בשיחה:
• תוכלו לנסות את מזלכם ולבקש מרונית לשמוע מה היא מתכננת לעשות לבעלי-החיים במעבדתה החדשה
• ספרו לה כי אין הצדקה מוסרית לפגיעה בחלש מאיתנו
• שאלו אותה מדוע כשמדובר בניסוי מעבדה העכברים שווים לנו בסבלם, אך כשמדובר במעמד מוסרי סבלם נחשב פחות?
• הזכירו לה שאת אותם המחקרים ניתן לעשות בעזרת מתנדבים אנושיים שמסוגלים לתאר את תחושת הסטרס והסבל שהם חווים או חוו בעברם, במקום לגרום סטרס לבעלי-חיים אחרים בשיטות אכזריות
בהצלחה!
WWW.SOGROT.ORG

תגובות

Random Image

20_3
 

שלב תכנים

שלב תוכן Features

שלב תוכן Newswire

 

חיפוש