Upcoming Events

  • No upcoming events available
 

ניווט

 

רשת אינדימדיה העולמית

  • www.indymedia.org
 

פרה השביתה את "חגיגות שמחת החלב" בקניון שבעת הכוכבים בהרצליה

גרסת להדפסהגרסת להדפסהSend by emailSend by emailPDF versionPDF version

אירועי "חגיגת שמחת החלב" נקטעו על-ידי פעילה בתחפושת פרה שפרצה לבמה וחשפה את הסבל והמיתוסים שמאחורי מסע קידום המכירות של תעשייני החלב. "תעשיית החלב מתאכזרת לבעלי-חיים, פוגעת בסביבה ובבריאותנו", קראה הפרה. בנוסף, באחד מלילות השבוע כוסו מאות שלטי פרסומת ברחובות ת"א במסרי מחאה.

קבוצת פעילות מודאגות הגיעו הבוקר לקניון שבעת הכוכבים בהרצליה, שם התקיימו אירועי "חגיגת שמחת החלב". הפעילות חילקו עלוני הסברה והגיבו להצגה השיווקית המופנית לילדים "סידה ודן" כאשר אחת מהן פרצה לבמה בעודה מחופשת לפרה. הפעילה פנתה לילדים ולהוריהם ושאלה לאן נלקח העגל שהופרד ממנה ע"י תעשיית החלב, תארה בפניהם את כליאתה ברפת המזוהמת והתריעה על האינטרסים המסחריים שעומדים מאחורי האירוע וה"חג" כולו. בשלב זה הותקפו הפעילות על-ידי ביריונים הקשורים להפקת האירוע ושתיים מהן עוכבו ע"י המשטרה אך שוחררו במקום.
אחת הפעילות אמרה: " "חג שמחת החלב" נחגג בגלל תאווה לכסף. הוא מיועד להעשיר את בעלי המחלבות ותעשייני החלב. תעשיית החלב, במאמציה הבלתי פוסקים להגדיל את הרווחים הורסת את בריאותנו, מרעילה את סביבת חיינו ומתעללת בבעלי-חיים".
מועצת החלב, שיזמה את ה"חג", היא חברה מסחרית המחוייבת לאינטרס הכלכלי של היצרנים הרבה יותר מאשר לשלום הציבור ובריאותו ובין מטרותיה המוצהרות: "לפעול להגברת הצריכה של חלבי-השתייה ומוצרי חלב על-ידי פעולות הסברה ופרסומות."...

השיווק האגרסיבי המופנה לילדים, באמצעות ההצגה לילדים בקניון היום, הוא תגובתה של תעשיית החלב למודעות הגוברת של הציבור לנזקים שבצריכת חלב ומוצריו: חלב הינו האלרגנט הנפוץ ביותר ומוביל לבעיות נשימה, כאבי בטן ובעיות עיכול שונות. חלב מכיל כמויות גדולות של אנטיביוטיקה, הורמונים וכימיקלים, ומגביר את הסיכון לחלות בסרטן השד וסרטן הערמונית. בניגוד לפירסומים האינטנסיביים חלב אף גורם לאיבוד סידן וירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוסיס). בנוסף, תעשיית החלב צורכת כמויות אדירות של מים, אדמה וצמחייה ומהווה מקור זיהום עיקרי של מי התהום.
בניגוד לרושם שמנסים המשווקים לקבע, פרות לא "נותנות" לנו חלב, אלא אנו לוקחים אותו באלימות. לפרות יש חלב בעטינים רק לאחר התעברות, לצורך האכלת הגור העתיד להיוולד. משום כך מכניסים את הפרות להריון באופן קבוע, ולאחר ההמלטה מפרידים מהן את העגל בכדי שלא ינוק מהחלב שחברות כמו "תנובה" מנכסות לעצמן. ההפרדה גורמת לטראומה הן לאם והן לגור שאך נולד ונלקח מיד לתעשיית הבשר. לפרות בתעשיית החלב צורבים מספרים בכוויה על עורן המגולח, כורתים את הקרניים וגוזרים פטמות בעטין ללא הרדמה. במשחטות, פעמים רבות מופשט מהן העור בעודן בחיים. היחס אל הפרות הוא כאל מכונות לייצור חלב ולא כאל יצורים חשים. גופן עוות גנטית כך שיפיק מדי יום עשרות ליטרים יותר מכפי שהוא מותאם. העיוות גורם למחלות, נכויות וסבל מתמשך וכתוצאה מכך קורסות הפרות לאחר כ- 3-4 שנים, למרות שתוחלת חייהן הטיבעית היא כ-20 שנה.
כמו כן, באחד מלילות השבוע תלו אלמונים מאות שלטי אזהרה ובועות קומיקס על גבי פרסומות ברחובות ת"א. בין היתר נכתב עליהם:"כל שמנת מתחילה בעטיני פרה חולה", "חלב זה רע - גם לי וגם לפרה" ו-"חלב?! מבריח לי את הסידן".
בשנים האחרונות, בעקבות הפנמת הידע בדבר נזקי חלב-פרה לבריאות, חלה ירידה בצריכת מוצרי חלב-פרה. חג החלב, שהומצא ע"י מועצת החלב, הינו ניסיון לא לאבד את הרווחים הכספיים העצומים ולשכנע אותנו להתעלם מהנזקים הצפויים לבעלי החיים, לבריאותנו ולכדור הארץ.

Related

http://www.halav.org

תגובות

Random Image

1_a7
 

שלב תכנים

שלב תוכן Features

שלב תוכן Newswire

 

חיפוש