Upcoming Events

  • SowITFIqXKuqM(Now)
 

ניווט

 

רשת אינדימדיה העולמית

  • www.indymedia.org
 

יום ו': יום בינלאומי נגד מקדונלד'ס, גם כאן

גרסת להדפסהגרסת להדפסהSend by emailSend by emailPDF versionPDF version

יום שישי הקרוב: יום של פעילות מחאה בינלאומית נגד מקדונלד'ס, גם בישראל

#file_1#

זה למעלה מעשרים שנה שתאריך ה-16 באוקטובר (יום המזון הבינלאומי של האו"ם) מצוין ברחבי העולם כיום הבינלאומי נגד מקדונלד'ס, במחאה על חלקו של התאגיד בהרס הסביבה וכריתת יערות גשם, ניצול עובדים והתנכלות לאיגודים מקצועיים, קידום תזונה קטלנית ע"י מסעות פרסום אגרסיביים, שטיפת מוחם של ילדים, כליאתם של מיליוני בעלי-חיים במשקים מתועשים ושחיטתם, ופשעים רבים נוספים.

ביום שישי הקרוב (14.10.2005) יצוין יום זה גם כאן, בישראל. ראו עצמכן/ם מוזמנות/ים בחום ואהבה!

פירוט התוכנית:

יום שישי, 14 באוקטובר:
החל מהשעה 12:00 יתקיימו בגינת שינקין פעילויות בנושא ההשפעות ההרסניות של תרבות הצריכה ושלטון התאגידים על חיינו, על כדור הארץ ועל בעלי-החיים.
בין הפעילויות: סדנא לילדים וילדות; מיצגים; תיאטרון רחוב; מופע דראג חייתי; גלריות בנושא זכויות בעלי-חיים, פגיעה באיכות הסביבה וזכויות עובדים; הדפסת חולצות נגד תאגידים בשיטת עשי זאת בעצמך; חלוקת אוכל טבעוני בחינם; דוכני מידע, חלוקת פלאיירים ועוד.
בשעה 14:00 נצא משם להפגנה מול סניפי מקדונלד'ס ברח' שינקין ובכיכר דיזנגוף.

יום ראשון, 16 באוקטובר:
פעילויות מול סניפי מקדונלד'ס ברחבי הארץ –
הרצליה - 15:00 סניף מקדונלד'ס בצומת הסירה
חיפה - 16:00 סניף מקדונלד'ס במרכז הכרמל
כפר סבא - 16:00 סניף מקדונלד'ס ליד קניון ערים
ירושלים - 16:00 סניף מקדונלד'ס ברח' שמאי, מרכז העיר
בסלון מזל (רח' סמטה אלמונית 3, ת"א), החל מהשעה 20:00: כיבוד טבעוני והקרנת הסרט "McLibel 2005" (עם כתוביות בעברית). כניסה: 10 ש"ח תרומה.

למידע נוסף ברשת על היום הבינלאומי:
www.bdidut.com/mac (עברית)
www.mcspotlight.org (אנגלית)

לפרטים נוספים: vegan_politics@yahoo.com

כל טוב לכולן/ם.

תגובות

Re: יום ו': יום בינלאומי נגד מקדונלד'ס, גם כאן

האהאהא! צמחונאצים מפגרים!

בשר=טעים!

Re: יום ו': יום בינלאומי נגד מקדונלד'ס, גם כאן

PETA - People for the Eating of Tasty Animals

טוב מאוחר מאשר לעולם לא - דיווח ותמונות מהפעילות נגד מקדונלד'ס

זה למעלה מעשרים שנה שתאריך ה-16 באוקטובר (יום המזון הבינלאומי של האו"ם) מצוין ברחבי העולם כיום הבינלאומי נגד מקדונלד'ס, במחאה על חלקו של התאגיד בהרס הסביבה וכריתת יערות גשם, ניצול עובדים והתנכלות לאיגודים מקצועיים, קידום תזונה קטלנית ע"י מסעות פרסום אגרסיביים, שטיפת מוחם של ילדים, כליאתם של מיליוני בעלי-חיים במשקים מתועשים ושחיטתם, ופשעים רבים נוספים. דיווח ותמונות מהפעילויות בישראל.מאות א/נשים התעניינו, לקחו חומרי הסברה, צפו במופעי הדראג החייתי והקרקס נגד מקדונלד'ס ותרבות הצריכה ואכלו מהאוכל הטבעוני שחולק בהפנינג המוצלח שהתקיים בגינת שינקין ביום שישי, ה-14.10.05, ופתח את ארועי היום הבינלאומי נגד מקדונלד'ס.
בשעה 14:00 יצאה תהלוכה של כ-60 איש, מלווים בתופים ובמגאפונים, להפגנה מול סניף מקדונלד'ס במורד הרחוב (אשר הושחת במהלך הלילה, כך מסתבר לפי כתבה ששודרה בכבלים- המנעול הודבק וזפת נשפכה בכניסה), שם לצד ההפגנה, התקיימו מיצגים ותאטרון רחוב נגד התאגיד. מרחוב שינקין המשיכה התהלוכה להפגנה מול סניף מקדונלד'ס בכיכר דיזנגוף. בשלב הזה כוחות משטרה ניסו לפזר את ההפגנה בדחיפות ובאיומי אלימות. לבסוף, לאחר עימות קצר שהתפתח עקב סירוב המפגינים לעזוב את המקום, הסתיימה ההפגנה במופע תאטרון רחוב בכיכר דיזנגוף.

ביום הבינלאומי עצמו, יום ראשון ה- 16.10.05 (שמצויין ביום המזון הבינלאומי של האו"ם), התקיימו משמרות מחאה ומיצגים מחוץ לסניפי מקדונלד'ס בחיפה, הרצליה, כפר סבא וירושלים. המיצגים הרכיבו סיפור בהמשכים שתיאר את מהלך לכידתו של רונלד מקדונלד- הפושע הסדרתי המבוקש ביותר בעולם- בחיפה סומנה זירת פשע, גופת פרה סומנה בגיר, ונאספו רמזים. בכפר סבא נראה רונלד תולש בדאגה מודעות בהן נכתב כי הוא מבוקש בכ-100 מדינות בעוון רציחת מילוני בעלי-חיים כל שנה, השלכת מיליוני טונות של פסולת מזהמת, החרבת יערות הגשם, ניצול עובדים, דריסת תרבויות מקומיות ועסקים קטנים, שטיפת מוחם של ילדים, הגשת מזון רעיל וסתימת פיות של אלה החושפים את פשעיו. הפרס למוצא/ת, הכריזה המודעה, הוא מצפון שקט. בירושלים הוא נלכד סוף סוף, נקשר בחבל, והתנצל על פשעיו.
הוא לא היחיד. ג'ף ג'וליאנו, לשעבר רונלד מקדונלד עשה את אותו הדבר לפני מספר שנים ואמר, בין היתר: "הייתי כמו שר התעמולה ברייך השלישי... רונלד מקדונלד- ילדים אוהבים אותו והם לא יודעים למה, הם אוהבים אותו כי מישהו אמר להם לאהוב אותו, ומישהו שילם למישהו כסף כדי לגרום להם לאהוב אותו… כל אחד יכול לתחמן ילד, זה לא כזה קשה. חזרתי הביתה לילה אחד ואמרתי לעצמי שאני פשוט לא יכול לעשות את זה, שאני פשוט לא יכול לחיות עם עצמי כל עוד אני עושה את זה."

היום נגד מקדונלד'ס הסתיים בהקרנה חגיגית בסלון מזל של הסרט מקלייבל 2005 שבמיוחד עבורה תורגם הסרט לעברית. הסרט מתעד את מה שהפך למשפט הארוך ביותר בתולדות אנגליה, הצית את ההתנגדות הגלובלית למקדונלד'ס והוגדר כאסון יחסי הציבור הגדול ביותר בהיסטוריית התאגידים- תביעת דיבה של מקדונלד'ס (בה הם השקיעו כ-10 מיליון ליש"ט) נגד הלן סטיל ודייב מוריס מקבוצת לונדון גרינפיס, שהייתה הראשונה לקשר בין הפגיעות הרבות של מקדונלד'ס והוציאה ב-1986את העלון "מה לא בסדר עם מקדונלד'ס? כל מה שהם לא רוצים שתדעו". במהלך המשפט התהפכו היוצרות והיו אלה דווקא מקדונלד'ס ושיטות העסקים שלהם שעמדו למשפט ציבורי.

סתימת הפיות של שלטון ההון ועשרות איומים בתביעות דיבה כלפי א/נשים, עסקים, גופי תקשורת ואף קבוצת תאטרון ילדים מסקוטלנד, הם אלה שהולידו את היום הבינלאומי נגד מקדונלד'ס שיזמה לונדון גרינפיס ומצויין מאז 1985. מבקרי היוזמה צודקים בדבר אחד, או יותר נכון מזהים את המטרה העומדת מאחוריה. מקדונלד'ס היא סמל לאי-צדק וניצול אך אינה שונה בהרבה מתאגידים פוגעניים אחרים שמוכנים לפגוע בכולם, כולל הלקוחות שלהם עצמם, בבעלי החיים ובכדור הארץ במרדף אחר הרווח. ובכל זאת, מה שמייחד את מקדונלד'ס בנוסף לסתימת הפיות הוא ניצול ילדים החל מגיל שנתיים כמטרות פרסום בו הם משקיעים יותר משני מיליארד דולר בשנה ביצירת תדמית שקרית של החברה; שיטות העסקה נצלניות והתנגדות לאיגודי עובדים שאומצו ע"י רשתות אחרות ובכך דירדרו את תנאי ההעסקה בתחום המזון המהיר; ובנוסף, הם אף אינם נמנעים מניצול ילדים במדינות העניות, והצעצועים המחולקים בסניפיהם מיוצרים ע"י ילדים – חלקם אף מתחת לגיל 16 – המועסקים בתנאי-עבדות בדרום סין ומשתכרים כ-3 דולר ביום.

זו לא הייתה השנה הראשונה שבה מצויין בישראל היום הבינלאומי נגד מקדונלד'ס, אך ההתעניינות התקשורתית השנה הייתה יוצאת דופן באופן מפתיע וכללה כתבה בעיתון גלובס, כתבת שער במוסף העסקים של מעריב של יום שישי, כתבות עם תמונות מההפגנה בעיתוני יום ראשון של ידיעות ומעריב כמו גם באתרי האינטרנט שלהם ובוואללה, ראיונות ביומן הכלכלי של גלי צה"ל ובערוץ 2 וסיקור של הפגנות מקומיות בתחנות רדיו אזוריות, בחדשות הכבלים ובערוץ הבנילאומי ברוסית. מקדונלד'ס מצידם שמרו על זכות השתיקה בנוגע לפעילויות ולטענות נגדם, ונקטו במדיניות ה"אין תגובה".

את היום הבינלאומי נגד מקדונלד'ס בישראל יזמה קואליציית האירגונים נגד מקדונלד'ס:
*מאבק אחד – קבוצה אנרכיסטית לשחרור בעלי חיים www.onestruggle.org
*סלון מזל- מרכז להפצת מידע לשינוי חברתי www.salonmazal.org
*שב"י- שחרור בעלי חיים ישראל www.free.org.il
*ווג'י בר- אוכל מוסרי ומוצרי סחר הוגן

*לכתבה באנגלית על ארועי היום הבינלאומי נגד מקדולד'ס בישראל- http://www.mcspotlight.org/media/press/campaigns/wwwindybayorg171005.html

*דוגמאות לסיקור התקשורתי: http://www.nrg.co.il/online/16/ART/995/970.html
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3155367,00.html

*למידע נוסף על היום הבינלאומי: http://www.bdidut.com/mac/index.html

Re: יום ו': יום בינלאומי נגד מקדונלד'ס, גם כאן

יום נגד מקדונלד בחדשות HOT (וידיאו)
מאבק אחד מדברים
http://news.walla.co.il/?w=/3800/796199

Re: יום ו': יום בינלאומי נגד מקדונלד'ס, גם כאן

יום נגד מקדונלד בחדשות HOT (וידיאו)
מאבק אחד מדברים
http://news.walla.co.il/?w=/3800/796199

pic

Random Image

2613831415_2daa7a4dac
 

שלב תכנים

שלב תוכן Features

שלב תוכן Newswire

 

חיפוש