Upcoming Events

  • SowITFIqXKuqM(Now)
 

ניווט

 

רשת אינדימדיה העולמית

  • www.indymedia.org
 

יום ההזדהות עם בעלי החיים צוין במסע הלוויה ל-50 מיליארד הקורבנות

גרסת להדפסהגרסת להדפסהSend by emailSend by emailPDF versionPDF version

כ- 200 איש השתתפו בפעילות שיזמה קבוצת שב"י (שיחרור בעלי החיים ישראל) לציון יום ההזדהות הבינלאומי עם בעלי החיים במשקים. מדובר במסע לוויה סמלי ל50 מיליארד הקורבנות שהתקיים בתל אביב. לאחר התהלוכה התקיימו מיצג והפגנה נגד תעשיית הבשר מול סניף מקדונלד'ס. באותו היום נקבע כי פיטום האווזים בישראל אינו חוקי באופן סופי. דיווח ותמונות

כ- 200 איש השתתפו בפעילות שיזמה קבוצת שב"י (שיחרור בעלי החיים ישראל) לציון יום ההזדהות הבינלאומי עם בעלי החיים במשקים. מדובר במסע לוויה סמלי ל50 מיליארד הקורבנות שהתקיים בתל אביב.

יום ההזדהות הבינלאומי עם בעלי החיים במשקים מצוין בכל שנה ב-2 באוקטובר, יום הולדתו של מהאטמה גנדי, לוחם חופש ואדם שהייתה בו חמלה כלפי כל יצור חי, ולכן בחר שלא לאכול בעלי-חיים. ביום זה אנו זוכרים ואבלים את סבלם ומותם חסר ההצדקה של כ-50 מיליארד בעלי-חיים חפים מפשע במשקים המתועשים ובבתי המטבחיים ברחבי העולם (בישראל עומד המספר על כ-300 מיליון). מדי שנה מתקיימים ביום זה אירועי מחאה מגוונים בעשרות מדינות- מתיאטרוני רחוב, כנסים, הקרנות, צעדות, והפגנות ועד לפסטיבליים טבעוניים.

כ-200 פעילות ופעילי זכויות בעלי-חיים וזכויות אדם מכל הארץ התכנסו אתמול אחר הצהריים בכיכר דיזנגוף בתל-אביב, ומשם יצאו למסע הלוויה סמלי לקורבנות תעשיות המזון. בראש התהלוכה ניצב שלט בד גדול ועליו הכיתוב "בשר זה רצח". מאחוריו צעדו הפעילות והפעילים, לבושים בשחור, בעוד הם נושאים 3 ארונות קבורה (לזכרם של קורבנות תעשיות הבשר, הביצים והחלב) וכן נרות זיכרון ושלטי בד ענקיים הקוראים להפסיק את ההתאכזרות לבעלי החיים ולעבור לצמחונות. הצעדה, שעברה דרך הרחובות המלך ג'ורג', אבן גבירול ושאול המלך, ושבמהלכה חולקו מאות עלונים לעוברים ושבים, הסתיימה במיצג שהתקיים ברחבת מוזיאון תל-אביב.

כשמאחוריו ניצב השלט "בשר זה רצח" ולצידיו לפידים בוערים הקריא אוהד כהן, פעיל זכויות בעלי-חיים, הספד מרגש שכתב לזכרם של קורבנות התעשיה. ארונות הקבורה ונרות הזכרון הונחו גם הם ברחבה ובמקביל עשרות פעילים התפרסו ונשכבו על רחבת המוזיאון כשלראשם מסיכות פרה, במטרה לסמל את האנונימיות של אינספור הקורבנות. בין היתר אמר אוהד:

" משחר ההיסטוריה המין האנושי ניצל, התאכזר ושנא את החלש והשונה. אידיאולוגיות ואמונות גזעניות שנחשבו לצודקות ונכונות, רמסו חיים וצלם אנוש בגלל השוני בין בני אדם או הגזעים. [...] חייבים להבין שהתפיסה הגזענית כלפי בני אדם, אינה שונה מהתפיסה שמפלה בעלי חיים כי הם אינם אנושיים. שינויים חברתיים כלפי בני האדם נוצרו בזכות אנשים שהתנגדו לעוול,אנשים שראו בעיניהם את האי צדק, אנשים שנאבקו יום יום, וסיכנו את חירותם וחייהם למען עולם טוב יותר, עבור בני האדם. התנועה והמאבק למען זכויות בעלי החיים בנויה על אותו בסיס כמו המאבק החברתי למען זכויות אדם. היא מורכבת מאנשים שרואים את העוול שנגרם לאותם בעלי חיים שאינם אנושיים ומקדישים את חייהם לשינוי חברתי ,ושינוי העולם למקום טוב יותר עבור בעלי החיים.[...] חייבים לזעוק את זעקתם, חייבים לבכות את דמעתם, חייבים להרגיש את כאבם. חייבים לשבּור את החומות ולחשוף את האמת."

לאחר המיצג הסתיימו אירועי השני באוקטובר בהפגנה נגד תעשיית הבשר מול סניף מקדונלד'ס בלונדון מיניסטור. עשרות פעילים ופעילות הקיפו את הסניף מכל צידיו, הניפו שלטים ועליהם סיסמאות כגון "תסתכלו לאוכל שלכם בעיניים", "זכויות לבעלי חיים" ו-צמחונות מצילה חיים" וקראו קריאות במגאפון.

דבר חשוב נוסף שהתרחש אתמול, היה הפיכת הפרקטיקה האכזרית של פיטום האווזים, שישראל היא אחת מהמדינות המובילות בהיקפה (כ-800,000 אווזים וברווזים מעונים כדי לייצר כבד שומני וחולה, שמוגדל בתהליך הפיטום עד לפי 10 מגודלו הטבעי) לבלתי חוקית באופן סופי. שר החקלאות ישראל כץ ניסה לעקוף את החלטת בג"צ מאוגוסט 2003, את החלטת ועדת החינוך של הכנסת ואת ההסכמה הציבורית (לפי סקר למעלה מ-70% מהציבור מתנגד לפיטום), ולהעביר הצעת חוק שתאפשר להמשיך את הפיטום למשך 8 שנים. פיטום האווזים כבר אינו חוקי החל מה-1.4.05, אך בכל זאת המשיך כץ בניסיונות שונים לאפשר את המשך הענף. הנסיון האחרון היה הצעת החוק ולאחר שזו נפלה בועדת השרים לענייני חקיקה ערער כץ על ההחלטה בפני הממשלה. כאשר נוכח לראות שיש קונצנזוס נגדו משך כץ את ההצעה. בתוך 60 יום יוגשו המלצות על פיצוי המפטמים והסבתם המקצועית.

כולנו כחלק מהחברה הזאת צריכים לשאול את עצמנו באופן אישי, האם אנחנו מוכנים לעמוד מהצד ולשתוק אל מול זלזול ביצור חי ופגיעה בו? האם אנחנו מוכנים לקבל את התעלמות מהעצב בעיני בעלי-החיים והשפלתם? אנחנו צריכות וצריכים להבין את המקום שלנו במעגל המוות הצרכני הזה ואת האחריות והיכולת שלנו לשים לו סוף. הגיע הזמן שנפקח את העיניים ונראה איפה אנחנו אלה שפוגעות ופוגעים, כתוצאה מהבחירות היומיומיות שלנו וכתוצאה מהאדישות שלנו שמאפשרת לכל זה להתרחש.
בעלי החיים האחרים שונים מאיתנו במובנים רבים אך לא ביכולתם לחוש כאב. איננו יכולים להחזיק בתפיסות המתנגדות לאפליה ולדיכוי ובו זמנית לתמוך בתעשייה המנצלת וטובחת בעשרות מיליארדים מדי שנה. בעלי החיים שהאדם מנצל היו ונשארו המעמד המדוכא ביותר; מעמד שאינו יכול לזעוק את זעקתו בשפתנו, מעמד שכולנו שותפים פעילים בדיכויו מדי יום, מדי ארוחה ומדי רכישה, והם זקוקים לכל העזרה שאנו יכולים לתת להם- קודם כל ע"י התמודדות עם הבעיה ברמה האישית, ע"י הפסקת הצריכה של מוצרים שהופקו מבשרם ומגופם של בעלי החיים, שכמוה כהנפת סכין השוחט מעל צווארם, וע"י הצטרפות למאבק הצודק לשחרורם.

כל עוד לא כולם חופשיים אף אחד לא חופשי!

לאתר הקבוצה -www.free.org.il

Related

http://www.free.org.il

תגובות

===

=====

my report

http://tel-aviv.israelinfo.ru/news/508

and some pix, have much more if somebody need it:
http://tel-aviv.israelinfo.ru/report/archive/3.html

Random Image

12_2
 

שלב תכנים

שלב תוכן Features

שלב תוכן Newswire

 

חיפוש