Upcoming Events

  • No upcoming events available
 

ניווט

 

רשת אינדימדיה העולמית

  • www.indymedia.org
 

על שחרורה של עיראק

גרסת להדפסהגרסת להדפסהSend by emailSend by emailPDF versionPDF version

שחרורה של עיראק מחיי האזרחים ואוצרותיה של הארץ ממשיך

על "שחרורה" של עיראק

ב30 ליוני הסתיים לכאורה כיבושה של עיראק.
לפני שארצות הברית ואנגליה פתחו במלחמה זו הם הפיצו שקרים אופיינים לממשלות אימפראיליסטיות בדבר נשק להרס המוני שהיה קיים לכאורה בידי צאדם חוסין, ועל הקשרים שהיו לעיראק עם אל קאידה.
הם טענו כמובן שמטרתם להביא דמוקרטיה לעיראק, וכי חס וחלילה אין להם שום כוונה לשדוד את הנפט העיראקי.
הטענה בדבר סיום הכיבוש היא פארסה נוספת , שכן הכיבוש ממשיך ומידי יום יש גילויים חדשים בדבר ההתעללות הנוראה של כוחות הכיבוש בעם העיראקי והמשך השוד הכלכלי של עיראק על ידי האימפריאליזם האמריקאי ובנות בריתו כולל ממשלת ישראל אשר שלחה מומחים לעינויים.
הגילוי האחרון הוא על ידי העיתונאי האמריקאי סימור הירש, אשר הביא בעבר לידיעת העולם את המתרחש בכותלי בית הכלא אבו גאריב. לדברי העיתונאי האמריקאי אשר התפרסמו ביום שבת האחרון בעיתון אל ג'זירה הסוהרים בכלא זה מבצעים מעשי סדום בנערים כלואים. מעשי אונס אלו נעשים כאשר הסוהרים מצלמים אותם וטייפ ממעשים אלו נמצאים בידי נשיא ארצות הברית בוש." הנערים נאנסים והזעקות שלהם מוקלטות. זאת הממשלה שלכם במלחמה" הוא אמר לאגוד זכויות האדם בארצות הברית, שהיה אורחו בראשית החודש. אין זה נכון הוא הוסיף שזה מעשה של חיילים בודדים, אלא שיטה מאורגנת על ידי שלטונות הכלא. מעשים אלו ממשיכים למרות הגילויים לפני מספר חודשים.
בינתיים גם התפרסם כי ראש הממשלה החדש שנבחר באופן הכי דמוקרטי על ידי כוחות הכיבוש בעיראק, עיאד עלוואי ירה בראשם של לפחות ששה אסירים שנחשדו כי השתתפו במאבק לשחרור עיראק. עדי ראיה למעשה זה מסרו כי האסירים בבית כלא אל אמארייה, הוצבו אל מול הקיר בעיניים חבושות. דברים אלו התפרסמו בעיתון הארלד. לדברי הכתבה שר הפנים פלאח אל נאג'יב בירך את ראש הממשלה על עבודתו הטובה . לפני הרצח אמר ראש הממשלה שהוא שולח מסר למשטרה כיצד לטפל במתקוממים.
הממשלה הזמנית העצמאית, היא אכן עצמאית מהעם העיראקי ורק תלויה בכוחות הכיבוש, זאת התכונה העיקרית שלה העושה אותה לדברי מגיני המלחמות והכיבושים האימפריאליסטים, לממשלה המכינה את הדמוקרטיה המפותחת ביותר במזרח התיכון, להוציא כמובן את ישראל והכיבוש הכי דמוקרטי וההומני בהיסטוריה האנושית.
ממשלה זו היא המשכה של המועצה שהוקמה על ידי כוחות הכיבוש הכי דמוקרטים בהיסטוריה האנושית והיא כוללת בין השאר את המפלגה הקומוניסטית העיראקית. השתתפותה של זו בממשלת הבובות נובעת מהאופי הרפורמסיטי של הסטלניסטים והסטלניסטים לשעבר, אשר ממשיכים את כל השיטות הסטלניסטיות כאשר השיא שלהן הוא ישיבה בממשלות שתפקידן לדכא את המוני העם כדי לשמור על הסדר האימפריאליסטי. התפקיד של הסטלניסטים והמשטר הטוטלירטי המפלצתי אותו הם הקימו, היה ונותר להבאיש את המרקסיזם תיאוריה מדעית אדירה אותה מזהים אנשים בסיוע אמצעי שטיפת המוח עם פשעי הסטלניזם. תפקידם היה ונותר לזהות את פשעי הסטלניזם עם עבודתם האדירה לשחרור מעמד הפועלים והאנושות על ידי המפלגה הבולשביקית בהנהגת לנין וטרוצקי.
בנגוד לרפורמיסטים הטוענים כי כיבושה של עיראק היא חריג, וכי הדמוקרטיה הבורגנית היא דמוקרטיה לכל דבר, הרי מלחמות, כיבושים, שוד עמים ועינויים היא הנורמה של האימפריאליזם. זהו שלב השקיעה של החברה הבורגנית. שלב הנובע מכך שיחסי הרכוש הבורגניים הפכו למחסום על התפתחות כוחות הייצור, וכדי לשמור על הרווחים, בתקופה של נפילת שער הרווח למידה שאין בעלי ההון משקיעים יותר בתעשייה האימפריאליסטים שודדים עמים שלמים ותוקפים את כל ההשגים של מעמד העובדים עליהם שלמו העובדים בדם במאה שעברה. האימפריאליזם פועל בכל כוחו כדי להחזיר את האנשות ליחסים שהתקיימו במאה ה19.
כאשר קוראים את ספרו של לנין "האימפריאליזם, השלב העליון של הקפיטליזם", מגיעים למסקנה אחת, לנין צדק לחלוטין בניתוחו ומאז ריכוז ההון רק המשיך.
לפני קריסתה של ברית המועצות בזמן שהיו שתי מעצמות על, היה מחסום מסוים על פשעי האימפריאלסיטים. אולם גם אז הם רצחו למעלה משלושים מליוני פועלים ואיכרים בתקופה שמאז סיום מלחמת העולם השנייה ועד קריסת ברית המועצות. כיום כאשר ארצות הברית היא מעצמת על יחידה, ידי שליטיה יותר חופשיות.

תגובות

Random Image

 Media România
 

שלב תכנים

שלב תוכן Features

שלב תוכן Newswire

 

חיפוש