תרגום של הדו"ח השבועי - בבקשה לעבור מהר, posted by ANTiADi, [192.114.157.110], June 17, 2002 - 19:06. Viewed 4 times.
מידע משתמשטקסט
ANTiADi
(334 posts total, last post: November 24, 2002 - 13:08)
*אל תתייחסו להתחלה של הדו"ח המקורי, כנראה סתם משהו שקפץ למעלה, בתרגום זה מופיע בזמן הנכון.
רק תעברו על זה מהר כי אם אני לא טועה כל יום רביעי מפורסם דו"ח חדש. מה דעתכם\כן להכין אולי איזה פיצ'ר לדו"חות? *


דו"ח שבועי
הפרות זכויות אדם בשטחים הכבושים הפלסטיניים
פורסם במקור באתר המרכז הפלסטיני לזכויות אדם, עזה
http://www.pchrgaza.org/files/W_report/English/2002/13-06-2002.htm
12.6.‏2002
(תורגם על ידי עדי שניידר)
***********************************************************
הפצצות ופלישות לשטחים פלסטיניים
**************************

מתקפה ישראלית על רמאללה
*******************
בערך בשעה 1:20, יום חמישי, 6.6.2002, עשרות טנקים ישראלים, תחת כיסוי של הפגזה כבדה, פלשו לרמאללה ולאל בירה מצפון מזרח. הם התקדמו לעבר רחוב אל עירסאל והקיפו את משכנו של הנשיא הפלסטיני ובניינים סמוכים. בערך בשעה 1:50, כוחות הכיבוש ישראלים החלו להפגיז את המשכן הנשיאותי, מטה הביון הפלסטיני הכללי ומשרדים של כוחות הבטחון הלאומי. הם ירו יותר מ100 פגזים לעבר הבניינים האלה. קצין של כוח 17, המשמר הנשיאותי הפלסטיני, טאריק סעיד קא'נדקי, בן 23, נהרג מכדור קאליבר קשה שפגע בראשו. כוחות ישראלים סירבו לאפשר לו גישה לעזרה רפואית כשהוא נפצע בערך בשעה 2:30. הוא מת מפצעיו כשעה לאחר מכן.
בנוסף לכך, 8 קצינים וחברי כוח 17 נפצעו:
1. אמג'אד אחמד זקארמה, בן 25, מכפר קבאטיה בג'נין, נפצע מרסיסי פגז בראשו.
2. רומאו מוחמד רובין חאטו, בן 29, מרמאללה, נפצע מרסיסי פגז בידו השמאלית וברגלו.
3. יוסף אחמד חארב, בן 22, ממחנה הפליטים נור שאמס בטולכרם, נפצע מרסיסי פגז בכל גופו.
4. מוחמד טאריק אל עבאסי, בן 27, מרמאללה, נפצע מרסיסי פגז ברגלו השמאלית.
5. עיימאן סאלים קדרא, בן 28, מחאן יוניס, נפצע מרסיסי פגז בחזה.
6. רא'די סולימאן עטוואנה, בן 25, מכפר בית כ'חל בחברון, נפצע מרסיסי פגז בידו הימנית.
7.ראזק סאברי אל סאבור, בן 21, מבית לחם, נפצע מרסיסי פגז בזרועותיו.
8. פאדל הישאם ממלוק, בן 32 ,מעזה, נפצע מרסיסי פגז בראשו.

חלקים גדולים מהמשכן הנשיאותי, כלא רמאללה, ומשרדים של שירותי הבטחון נהרסו.

בערך בשעה 2:30, יום שני בבוקר, 10.6.2002, כוחות הכיבוש הישראלים על כ 100 טנקים ונגמש"ים, תחת כיסוי של הפגזה כבדה, פלשו שוב לרמאללה ואל בירה. הם השיגו שליטה מוחלטת על העיר. אנשי בטחון פלסטינים ואנשי מחתרת נוספים* התעמתו עם הכוחות הישראלים הפולשים.
איש מחתרת פלסטיני, יאסר יוסף סעיד סאוולחה, בן 31, מכפר קופור רא'עי בג'נין, נהרג מאש חיה בחזה. כוחות ישראלים הקיפו את משכנו של הנשיא הפלסטיני ברחוב אל עירסאל ופינו את שרידי הבניינים שנותרו*. הם גם הקיפו בניין דירות בן 5 קומות והכריחו את דיירי הבניין לצאת החוצה. לאחר מכן, הם הפגיזו את הבניין, בטענה שאדם חמוש מסתתר בפנים. אחד מדיירי הבניין, מחמוד חמדן, בן 51, נפצע קשה מרסיסי פגז מרגמה בצווארו. אחר הצהריים, בולדוזר ישראלי ממוגן הרס את הבניין.

כוחות ישראלים הטילו עוצר על בתי החולים רמאללה ושייח זאייד ועל מטה הסהר האדום הפלסטיני. לפי דוקטור וואהל קא'דן, מנהל חדר החירום בסהר האדום הפלסטיני, כוחות ישראלים אסרו תנועה של אמבולנסים, ומנעו מהם להכנס ולצאת מן המטה של הסהר האדום הפלסטיני. כוחות ישראלים הקיפו גם את בניין ה *, המשקיף על בתי החולים רמאללה ושייח זאייד ועל מחנות הפליטים אל עמארי וקאדורה. הם השתלטו על משרדיהם של 5 תחנות טלויזיה וסוכנויות ידיעות בבניין:
תחנת הטלויזיה וואטן*, ערוץ הלווין שלתימן, ערוץ הלווין של אבו דאבי, סוכנות הידיעות רוייטרס ועל משרדיהם של חדשות איי.ביי. כוחות ישראלים השתמשו בבניין כמחנה, שם הם החזיקו בפלסטינים וחקרו אותם. לפי שומר הבניין, כוחות ישראלים הרסו את משרדי הקבוצה הפלסטינית להידרולוגיה בקומה השלישית של הבניין. כוחות ישראלים השתלטו על בניין שר התרבות הפלסטיני במרכז רמאללה. הם השתמשו בתחנת הרדיו והטלויזיה עמוואג' על מנת לשדר את התעמולה שלהם.*

בערך בשעה 23:30, כוחות הכיבוש הישראלים פרצו למלון "סיטי אין", שם שוהים רוב העתונאים העובדים ברמאללה ואל בירה. לפי העתונאים, כוחות ישראלים פרצו למלון וערכו חיפוש בחדרים שלהם ובציוד העתונאות שלהם. הם גם בדקו את תעודות העתונאים שלהם.

בערך בשעה 0:00, כוחות הכיבוש ישראלים הקיפו את ביתו של השר הפלסטיני לענייני אזרחים*, ג'אמיל אל טאריפי ועצרו את בנו הבכור יוסף, בן 33.

בערך בשעה 4:30, יום שלישי, 11.6.2002, כוחות הכיבוש הישראלים פרצו לתוך הקמפוס והמעונות של הקולג' בשכונת אל מאסיון. לפי השומר נור א דין אבו שאמה, כוחות ישראלים הכריחו 270 סטודנטים ומורים לצאת מחדריהם. הם קיבצו אותם במגרש הראשי וחקרו אותם. לפי סטודנט בקולג', הכוחות הישראלים כבלו באזיקים את כל הסטודנטים והמורים וצילמו כל אחד מהם. עם נסיגתם בצהריים, כוחות ישראלים עצרו כ50 סטודנטים.

בצהריים, כוחות הכיבוש הישראלים פרצו למרכז בתי המשפט שעאריה ברמאללה. הם תקפו עובדים והרסו את משרדו של שייח טסיר אל טמימי, סגן * בית המשפט, העליבו אותו וקרעו תיקי משפט.

מאז הבוקר, כוחות הכיבוש הישראלים החרימו מכוניות עם לוחיות רישוי ישראליות בדרך לכפר ביר זית, מצפון לרמאללה. מכוניות אלו שייכות לפלסטינים מירושלים המזרחית, הגרים באיזור רמאללה ואל בירה.

לפי מקורות בעתון המקומי אל הייאת אל ג'דידה, 60 מאנשי הצוות הוחזקו בתוך משרדי העתון ללא מזון ו מים. 30 פלסטינים נוספים מוחזקים במגרש המכוניות הראשי ברמאללה מאז יום ראשון בבוקר, 9.6.2002, ללא מזון ומים.

בערך בשעה 13:30, כוחות הכיבוש הישראלים פשטו על ביתו של סגן המזכיר הכללי* של * וחבר ה *, עבדול ראחים מלוא ועצרו אותו ואת שני עוזריו: מוסא עבד ומוחמד עומראן.

בערך בשעה 16:30, כוחות הכיבוש הישראלים פרצו לתוך בניין של כוח 17. הם ערכו בו חיפוש, החרימו חלק מתוכנו והרסו אותו. באותו הזמן, כוחות הכיבוש ישראלים הרסו את בניין תנועת הפתח.

בערך בשעה 19:30, כוחות הכיבוש הישראלים פשטו על ביתו של רא'הבי אל קובארי, עתונאי, ברחוב אל עירסאל. הם ערכו חיפוש בבית והרסו מספר קלטות וידאו. הם גם עצרו את אחיינו של העתונאי, אחמד מוחמד קובארי, בן 21.

חמישי, 6.6.2002
*************
בערך בשעה 18:30, כוחות הכיבוש הישראלים במתקן צבאי סמוך להתנחלות "גני טל", מצפון מערב לחאן יוניס, ופתחו באש לעבר בתי פלסטינים וחוות באיזור אל רבוואת. לא דווח על פצועים, אך אזרחים פלסטינים היו מפוחדים*.

שישי, 7.6.2002
************
מוקדם בבוקר, מקורות רפואיים בבית החולים ראפידיה בשכם, הכריזו שזיאד ריפעאת עלי יאמין, 43, מקלקיליה, נפטר מפצעיו. הוא נפצע ב26.5.2002, כשכוחות הכיבוש הישראלים פלשו לעיר הגדה המערבית. יאמין נפצע ממספר כדורים חיים שנורו על ידי חיילים ישראלים בזמן ששהה ליד ביתו.

בערך בשעה 4:00, כוחות הכיבוש הישראלים, עם גיבוי של עשרות טנקים ונגמש"ים, התקדמו לעבר הכפרים קבאטיה, בורקין וסילאת אל חארטיה באיזור ג'נין. הם פתחו באש ללא הבחנה, ופצעו את מוחמד מוחמד עיסמאיל אבו שקאפה, בן 32, חבר בכוחות הבטחון הפלסטיניים הלאומיים, עם כדור קאליבר קשה בידו הימנית. כוחות ישראלים פשטו על בתים בשלושת הכפרים וערכו בהם חיפושים.

בערך בשעה 7:00, כוחות הכיבוש הישראלים התקדמו לעבר טייבה וא'נין באיזור ג'נין. הם הטילו עוצר וקראו לתושבי שני הכפרים, דרך רמקולים, להתאסף בשני בתי ספר. כוחות ישראלים השפילו אותם, אך לא דווח על עצורים.

בערך בשעה 16:00, כוחות הכיבוש הישראלים, בתמיכה של טנקים ו2 מסוקים, ותחת כיסוי של הפגזה כבדה, התקדמו לעבר כפר ג'אבה, מדרום לג'נין. 2 פלסטינים נפצעו ולאחר מכן נעצרו:
1. נאג'י מוחמד ק'אלילה, בן 45, נפצע קשה מכדור בבטנו.
2. פאטחי טאוויפק ק'אלילה, בן 27, נפצע מ3 כדורים ברגליו.

כוחות ישראלים לקחו את השניים להתנחלות הסמוכה "טארסילה"*, והעבירו אותם לבית חולים ישראלי על ידי מסוק. בערך בשעה 16:00, ביום שני, 10.6.2002, משפחתו של נאג'י מוחמד ק'אלילה קיבלו שיחת טלפון מבית החולים הישראלי, שהודיע להם שבנם נפטר מפצעיו. בנו של הקורבן, מאג'די, בן 14, נורה למוות על ידי כוחות הכיבוש ישראלים ב24.4.2002.

כוחות ישראלים עצרו 2 פלסטינים נוספים:
1.מוסטפא ג'אבר פאשאפשה, בן 28.
2. חארבי חג'אג' עלאוונא, בן 29.

שבת, 8.6.2002
***********
בערך בשעה 4:00, רכבים צבאיים כבדים, בליווי מסוק, התקדמו לעבר כפר חאלחול, מצפון לחברון. הם השיגו שליטה מלאה על הכפר. לאחר מכן, הם פשטו על בתים על מנת לחפש אנשי מחתרת* פלסטינים. הם קראו לגברים בגילאי 15 עד 50 להתאסף במגרשים ציבוריים. הם עצרו וחקרו כ700 אזרחים פלסטינים למשך זמן מה. עם נסיגתם מהכפר, כוחות ישראלים פרצו למרכזי כוחות הבטחון הלאומיים הפלסטינים וכוח 17. הם פגעו במרכזים, וגנבו מספר תיקים. הטנקים הישראלים פגעו ברשתות החשמל והמים של הכפר.

בערך בשעה 17:00, כוחות הכיבוש הישראלים, המוצבים בגבול המצרי, מדרום לרפיח, פתחו באש לעבר בתי פלסטינים בשכונת זורוב ממערב לעיר. 3 אזרחים פלסטינים נפצעו:
1. עאזה חאלד חאבן, בן 6, נפצע מרסיסי פגז בראשו.
2. נאג'י חאמד חאבן, בן 25, נפצע מרסיסי פגז בידו הימנית.
3. סעיד סאלח חאבן, בן 30, נפצע מרסיסי פגז בידו הימנית.

בערך בשעה 21:00, כוחות הכיבוש הישראלים במתקנים צבאיים בסמוך להתנחלות "גני טל", מדרום מערב לחאן יוניס, הפגיזו את איזור אל רבוואת. לא דווח על פצועים, אז האזרחים הפלסטינים היו מבוהלים*.

בערך בשעה 22:00, כוחות הכיבוש הישראלים במתקנים צבאיים בסמוך להתנחלות "נווה דקלים", ממערב לחאן יוניס, פתחו באש לעבר שכונת אל נאמסוואי, מדרום מערב לעיר. בנייני דירות של חברת אל פררה סבלו מנזקים נוספים. גנרטור חשמלי ומשחטה של עיריית חאן יוניס נפגעו קשה.

בערך באותו הזמן, כוחות הכיבוש הישראלים במתקנים צבאיים בסמוך להתנחלויות "גן אור" ובדולה", מדרום מערב לחאן יוניס, ירו אש חיה ופצצות תבערה* לעבר איזור אבו רשוואן בדרום מערב חאן יוניס. באותו הזמן, 2 מסוקים ישראלים פתחו באש לעבר האיזור, במיוחד לעבר ביתו של טאופיק חוסני דורהאם, המבוקש על ידי כוחות הכיבוש הישראלים. דורהאם היה בביתו עם מספר חברים. כשהם ניסו להמלט לעבר הבית השכן, המסוק רדף אחריהם והפגיז את האיזור. כתוצאה מכך, 9 אזרחים פלסטינים, כולל דורהאם, 2 ילדים וילדה נפצעו:
1. אחמד חוסני טאופיק דורהאם, בן 7, נפצע מרסיסי פגז בראשו ורגלו הימנית.
2. מראסיל הישאם טאופיק דוראהם, בת 7, נפצעה מרסיסי פגז בראשה ורגלה הימנית.
3. בילאל חוסני דורהאם, בן 17, נפצע מכדור ברגלו הימנית.
4. מחמוד טאופיק סאלם דורהאם, בן 17, נפצע מרסיסי פגז בצווארו.
5. עאמר מחמוד טאופיק דורהאם, בן 18, נפצע מכדור בידו הימנית.
6. טאופיק חוסני טאופיק דורהאם, בן 25, נפצע ממספר כדורים ורסיסי פגז בחזה ובזרועות.
7. עמל חוסני טאופיק דורהאם, בן 20, נפצע מכדור ברגלו הימנית.
8.הישאם טאופיק סאלם דורהאם, בן 37, נפצע מכדור בכתפו ומרסיסי פגז בפניו.
9. מוסא טאופיק סאלם דורהאם, בן 35, נפצע מכדור ורסיסי פגז בראשו, גבו וידו הימנית.

לאחר מכן, כוחות הכיבוש הישראלים התקדמו לעבר האיזור. הם פשטו על בתים, ערכו בהם חיפושים ועצרו 7 פלסטינים:
1. מוחמד טאופיק זורוב, בן 48.
2. באסל מוחמד טאופיק, בן 22.
3. פאדי עבוד חסאניין, בן 19.
4. מוחמד ג'אמיל אבו אל אניין, בן 22.
5. עיימאן עבד אל ראחים אל לחאם, בן 25.
6. אחמד חסן אל ארג'אני, בן 30.
7. ג'אבר ג'אסר חסאניין, בן 19.

במהלך הפלישה לאיזור, כוחות ישראלים עיכבו אמבלונס של הסהר האדום הפלסטיני. הם בדקו אותו ואת הצוות הרפואי ועצרו 3 מהפצועים ולקחו אותם להתנחלות "גן אור". השלושה שוחררו לאחר חקירה בת 4 שעות. בנוסף לכך, 8 בתים נפגעו קשה.

ראשון, 9.6.2002
*************
בערך בשעה 16:00, 20 רכבים צבאיים כבדים פלשו לטולכרם. הם פתחו באש לעבר בתים. אזרח פלסטיני, טאריק מוחמד אבו לאימון, בן 15, נפצע קשה מכדור בצווארו.

שני, 10.6.2002
***********
בבוקר, מקורות רפואיים בבית החולים נאסר בחאן יוניס הכריזו על מותו של עוואני שוקרי ג'אודה, בן 29, ממחנה הפליטים רפיח, שנפטר מפצעיו הנגרמו לו על ידי כוחות הכיבוש הישראלים, חודש שעבר.
לפי תיעוד המרכז הפלסטיני לזכויות אדם, עזה, ג'אודה נפצע מכדור בבטנו, יחד עם 14 אזרחים נוספים, ב30.5.2002, שכוחות הכיבוש הישראלים המוצבים ליד הגבול המצרי פתחו באש לעבר בלוק או במחנה הפליטים רפיח. הוא טופל ביחידה לטיפול נמרץ מאז שהוא נפצע.

בערך בשעה 23:10, כוחות הכיבוש הישראלים במתקנים צבאיים בסמוך להתנחלות "גני טל", מצפון מערב לחאן יוניס, הפגיזו בתי פלסטינים באיזורים אל עראשיה ואל רבאוואט. אזרח פלסטיני, חוסאם מוסלאח עיסמאיל אבו גא'לי, בן 24, נפצע מכדור בירכו השמאלית, בזמן ששהה ליד ביתו, כ200 מ' מדרום להתנחלות. בנוסף לכך, 3 בתים נפגעו.

שלישי, 11.6.2002
*************
בערך בשעה 1:00, 30 חיילים ישראלים, התקדמו ברגל מההתנחלות "נווה דקלים", ממערב לחאן יוניס, כ 50 מ' לתוך בלוק או' במחנה הפליטים חאן יוניס. באותו הזמן, האיזור הופגז קשות ממתקנים צבאיים סמוכים להתנחלות. כשהחיילים הישראלים זוהו באיזור, מספר אנשי מחתרת פלסטינים כיתרו אותם בסימטאות. החיילים הישראלים ניסו למצוא מחסה ב2 בתים, אך תושבי הבתים לא פתחו להם את הדלת. על מנת לחסות על נסיגתם מן האיזור, כוחות ישראלים במתקנים צבאיים בסמוך להתנחלות "נווה דקלים" הפגיזו קשות את האיזור עד לשעה 5:00. 3 אזרחים פלסטינים נפצעו:
1. יוסף אחמד עבד אל ראחמן אל גא'מרי, בן 74, נפצע מרסיסי פגז בראשו ובידו הימנית.
2. מוסטפא סולימאן סעיד וואדי, בן 21, נפצע קשה מרסיסי פגז ואש חיה בראשו, צווארו וזרועותיו.
3. ט'אבת עבד ראבו אחמד אחמד, בן 37, נפצע מרסיסי פגז בצווארו.

בנוסף לכך, מספר בתים נפגעו:
1.בית, בעל תקרת אסבסט, בגודל 180 מ"ר, בו גרים 20 בני אדם, השייך ליוסף אחמד אל גא'מרי.
2. בית, בעל תקרת אסבסט, בגודל 150 מ"ר, בו גרים 20 בני אדם, השייך לכאמל כאמל אבו רזק.
3. בית, בן 2 קומות, בגודל 230 מ"ר, בו גרים 10 בני אדם, השייך לג'מאן מחמוד חונאיידק.
4. בית, בעל תקרת אסבסט, בגודל 170 מ"ר, בו גרים 9 בני אדם, השייך למוסטפא מחמוד חונאיידק.
5.בית, בן 3 קומות, בגודל 170 מ"ר, בו גרים 7 בני אדם, השייך לנעים שעאבן אל בטאש.
6. שתי דירות השייכות למשפחת אבו שוקייר.

באותו הבוקר, מקורות רפואיים בקהיר הכריזו שעלי חולאיל אבו סיטא, בן 17, מחאן יוניס, נפטר מפצעיו, הנגרמו לו על ידי כוחות הכיבוש הישראלים, חודש שעבר.
אבו סיטא נפצע אנושות מכדור בראשו ביום ראשון, 2.6.2002, כשחיילים ישראלים, על מגדל של מנוף, סמוך להתנחלות "נווה דקלים", ממערב לחאן יוניס, ירו לעברו בזמן שהיה ליד מסגד,
במרחק של כ700 מ'.

בערך בשעה 18:00, 2 טנקים ישראלים התקדמו כ200 מ' לתוך איזורים פלסטינים, מצפון להתנחלות "נצרים", מדרום לעיר עזה. טנק אחד התמקם באיזור טל אל אג'ול והטנק השני התמקם ליד העיר אל זאחרה. מיד לאחר מכן, הטנקים פתחו באש לעבר בתי פלסטינים באיזור אל מוחראקה. ילד פלסטיני, חוסיין עיד חסאן אל מטאווי, בן 8, נהרג מכדור בליבו בזמן ששיחק ליד ביתה של משפחתו.
בנוסף לכך, עיסמאיל ג'ובא אבו חובייזה, בן 10, נפצע מכדור בידו הימנית בזמן שהיה באוהל, בו משפחתו גרה לאחר שביתם נהרס על ידי כוחות הכיבוש הישראלים חודש שעבר.

ירי לעבר אזרחים פלסטינים
*******************
חמישי, 6.6.2002
*************
בערך בשעה 9:00, כוחות הכיבוש הישראלים, בגבול המזרחי של רצועת עזה, ממזרח לעיר עזה, ירו לעבר מוסא מחמוד אל חדאד, בן 55, חירש, משכונת אל סאברה בעזה. הוא נפצע מכדור ברגלו השמאלית, בזמן שהוא הלך על אדמה חקלאית, במרחק של כ500 מ' מהגבול.
כוחות ישראלים ירו לעבר אל חדאד ללא כל סיבה נראית לעין.

שבת, 8.6.2002
***********
בערך בשעה 3:00, כוחות הכיבוש הישראלים, במתקן צבאי ליד מסוף רפיח עם מצרים, מדרום לרפיח, ירו לעבר מונית פלסטינית, בה נסעו מספר נוסעים לעבר המסוף על מנת להגיע לערב הסעודית. אש חיה פגעה בגוף המכונית. הנהג ניסה להזיז את מכוניתו ממקור האש. למרות זאת, כוחות ישראלים המשיכו לירות לעבר המכונית. נוסע, מוחמד ג'יהאד עבדול פטאח אבו עומאר, בן 19, נפצע מרסיסי פגז בכל גופו.

באותו הבוקר, מקורות רפואיים בבית החולים אל מק'אסד בירושלים המזרחית הכבושה, הכריזו על מותו של ניזאם מוחמד סאבר אבו חומדיה, בן 19, מחברון. הוא נפטר מפצעיו הנגרמו לו על ידי כוחות הכיבוש הישראלים ביום שני בלילה, 3.6.2002. חומדיה נפצע כשכוחות הכיבוש הישראלים ברחוב אל שואדה בחברון עצרו אותו בזמן שהיה בדרכו הביתה. הם היכו אותו קשות. הוא הועבר לבית החולים כשהוא סובל מדימום פנימי בחזה ובבטן. מאז, הוא טופל ביחידה לטיפול נמרץ, שם נפטר מפצעיו.

בערך בשעה 18:00, כוחות הכיבוש הישראלים בגבול המזרחי של רצועת עזה, ממזרח לעיר עזה, ירו לעבר אזרחים פלסטינים שהשתתפו במצעד הלוויה של סעיד מוחמד אל טאטר, שנהרג בבוקר על ידי כוחות הכיבוש הישראלים ליד ההתנחלות "דוגית", בצפון רצועת עזה.
מועיאד ראפיק מוסאבח, בן 17, נפצע מכדור בירכו השמאלית.

ראשון ,9.6.2002
***********
במה שנראה כהרג מכוון, כוחות הכיבוש הישראלים ירו למוות באזרח פלסטיני מבית חאנון, בצפון רצועת עזה. לפי חקירת המרכז הפלסטיני לזכויות אדם, עזה, ולפי עדי ראייה, בערך בשעה 16:30, סאמי אחמד עבד רבו מוסלאח, בן 27, מבית חאנון, עצר את מכוניתו כ200 מ' מדרום לאיזור התעשייה "ארז" ליד מסוף בית חאנון בצפון רצועת עזה, וחיכה לפועלים אותם היה צריך לקחת במכונית לביתו. כשמוסלאח התקדם כ100 מ' צפונה, כוחות הכיבוש הישראלים, ליד איזור התעשייה "ארז", ירו לעברו.
הוא נפצע קשה מכדור בראשו. הוא מיד פונה לבית החולים אל עוואדה בג'באליה, אך מכיוון שמצבו היה קשה, הוא מיד לאחר מכן הועבר לבית החולים שיפא בעזה. כל המאמצים להציל את חייו נכשלו.

שני, 10.6.2002
***********
בערך בשעה 18:40, כוחות הכיבוש הישראלים ירו לעבר מכונית אזרחית, בה נסעו 3 אזרחים פלסטינים מכפר טייבה, הנמצא באיזור ג'נין. אחד מהאזרחים, שאחר סולימאן מחמוד מחאמיד, בן 23, נפצע מכדור בכתפו השמאלית.

רביעי, 12.6.2002
*************
בבוקר, מקורות רפואיים ,בבית החולים אל חוסיין בבית ג'אלה, הכריזו על מותו של עאטיה אבו פארא, בן 52, מכפר סוריף, הנמצא באיזור חברון. הוא נפצע מפצעיו מהם סבל משנה שעברה.אבו פארא נפצע מכדור בצווארו כשכוחות הכיבוש הישראלים, ללא כל סיבה נראית לעין, פתחו באש לעבר מספר נהגי מוניות פלסטיניות שעצרו את מכוניותיהם בסמוך למסגד בילאל בצפון בית לחם, כשהם מחכים לנוסעים המגיעים מירושלים. מאז, הוא נשאר בבית החולים.

אזרחים פלסטינים מתים במחסום צבאי ישראלי
********************************
ביום ראשון בערב, 9.6.‏2002, אזרח פלסטיני, יוסף מוחמד עבד אל ראחמן אל טאביח, בן 78, מג'נין, מת לאחר שכוחות הכיבוש הישראלים, במחסום הצבאי אל חאמרה, בצפון העמק הירדני, סירבו לתת לו לעבור בזמן שהיה בדרכו חזרה מירדן, שם הוא קיבל טיפול רפואי שנמשך כ 70 יום. הוא סבל גידול ממאיר בגרון. הכוחות הישראלים עצרו אותו במחסום הצבאי ליותר מ5 שעות במזג אוויר חם מאד.
מצבו הבריאותי התדרדר והוא מת במחסום הצבאי.

בתו של הקורבן, שליוותה אותו לירדן, מסרה:
"בערך בשעה 13:00, יום ראשון, 9.6.2002, הגעתי למחסום הצבאי אל חאמרה, בצפון העמק הירדני, בדרכי חזרה מירדן לג'נין. לוויתי על ידי אבי, שקיבל טיפול רפואי בבית חולים ירדני בגלל גידול ממאיר שיש לו בגרון. החיילים הישראלים עצרו אותנו. יצאתי מהמכונית עם מסמכים רפואיים בידיי. התחננתי בפני החיילים הישראלים שייתנו לי ולאבי לחצות את המחסום ברגל, אך הם סירבו. המשכתי להתחנן בפניהם עד השעה 16:00, אך לשווא. חצי שעה לאחר מכן, שמתי לב שמצבו הבריאותי של אבי הולך ומתדרדר. התחננתי שוב בפני החיילים הישראלים שייתנו לנו לעבור, אך הם סירבו.
בערך בשעה 18:30, ג'יפ צבאי ישראלי התקרב למכונית בה נסענו. חיילים ישראלים בג'יפ הורו לנהג שלנו לסוע אחריהם, אך זה היה מאוחר מדי, משום שאבי מת."

מתנחל יהודי שורף את גופתו של אדם פלסטיני
*******************************
בפשע חדש שבוצע על ידי המתנחלים היהודים כנגד פלסטינים בשטחים הפלסטינים הכבושים, ביום שבת בלילה, 8.6.2002, מתנחל מההתנחלות "יצהר", מדרום לשכם, שרף את גופה של פלסטיני, אחמד יאסר אחמד סאלח, בן 18, מכפר אסירא, מדרום לשכם, שנהרג על ידי כוחות הכיבוש הישראלים. סאלח ניסה להכנס להתנחלות "יצהר" וירה לעבר חיילי כוחות הכיבוש הישראלים ששמרו על ההתנחלות. החיילים הישראלים ירו בו מיד למוות. לאחר מכן, חיילים ישראלים לקחו את גופתו למקום אחר, על מנת לחכות לאמבולנס שיאסוף את הגופה. מיד לאחר מכן, מתנחל יהודי הגיע ושפך דלק על הגופה והצית אותה באש אל מול עיניהם של החיילים. העתון היומי "ידיעות אחרונות" דיווח על המקרה ואמר שמתנחל הגר בהתנחלות "יצהר" ליד שכם, בצפון הגדה המערבית, הצית את גופתו של אדם פלסטיני צעיר. העתון הוסיף ש "המתנחל מצא דרך 'מקורית' לבטא את זעמו ושרף את הגופה של הפלסטיני שביצע את הפעולה."

מעצרים
******
השבוע, כוחות הכיבוש הישראלים עצרו מספר פלסטינים. המעצרים התבצעו במקרים הבאים:
1. במעברי גבול בין לאומיים, תחת שליטה של כוחות הכיבוש הישראלים
2. במחסומים צבאיים ישראלים בדרכים ראשיות או משניות בכניסה לערים וכפרים.
3. בערים וכפרים פלסטיניים, לרוב בזמן פשיטות על בתים.
4. במהלך פלישה לשטחים בשליטה פלסטינית.

המעצרים שהתבצעו השבוע:

1. סאבר מוחמד חמאמרה, בן 23, מחוסאן, בית לחם, נעצר ב6.6.2002, בביתו.
2. מדחאת עלי חמאמרה, בן 20, מחוסאן, בית לחם, נעצר ב 6.6.2002, בביתו.
3. חאני שאקר חמאמרה, בן 25, מחוסאן, בית לחם, נעצר ב6.6.2002, בביתו.
4. 4.חאלי עבד אל קאדר אבו חאמרה, בן 23, מרפיח, נעצר ב7.6.2002. צלם, נעצר בעת שצילם אזרחים פלסטינים מחכים במחסום הדרכים הצבאי אבו הולי, מדרום לדיר אל בלאח.
5. בשאר פארס נסארה, בן 35, מבית פוריק, שכם. נעצר ב.7.6.2002, בביתו.
6. אחמד מונג'ד אבו חייט, בן 17, מבית פוריק, שכם, נעצר ב7.6.2002, בביתו.
7.מעארוף עבד חנאני, בן 18, מבית פוריק, שכם ,נעצר ב7.6.2002, בביתו.
8. וואסים עבדול כארים מולייטאט, בן 19, מבית פוריק, שכם, נעצר ב7.6.2002, בביתו.
9.נידאל עבד חנאני, בן 28, מבית פוריק, שכם, נעצר ב7.6.2002, בביתו.
10.סאמיר מערוף חנאני, בן 44, מבית פוריק, שכם, נעצר 8.6.2002, בביתו.
11.מערוף סאמיר חנאני, בן 22, מבית פוריק, שכם, נעצר 8.6.2002, בביתו.
12. נאייף מערוף חנאני, בן 48, מבית פוריק, שכם, נעצר 8.6.2002, בביתו.
13. לינוואה חאייף חנאני, בן 20, מבית פוריק, שכם, נעצר 8.6.2002, בביתו.
14.ערפאת נאייף חנאני, בן 22, מבית פוריק, שכם, נעצר 8.6.2002, בביתו.
15.חאני נאייף חנאני, בן 27 , מבית פוריק, שכם, נעצר 8.6.2002, בביתו.
16.טחאני יוסף ג'וואברה, בת 20, מאל ארוב, חברון, נעצרה ב10.6.2002, בביתה.
17.קלאודיה חסאן ג'וואברה, בת 20, מאל ארוב, חברון, נעצרה ב10.6.2002, ביתה.
18.פירס עבדוללה עלאוונה, בן 16, מג'בה, ג'נין, נעצר ב10.6.2002, בביתו.
19.איברהים אסד מלאיישה, בן 24, מג'בה, ג'נין, נעצר ב10.6.2002, בביתו.
20. מוסא שאחין, בן 30, מסילוואד, רמאללה, נעצר ב11.6.2002, בביתו.
21. זיאד איברהים חמאד, בן 40, מסילוואד, רמאללה, נעצר ב11.6.2002, בביתו.
22. קאסם חוסני אחמד, בן 30, מג'נין, נעצר ב12.6.2002, במסוף אל קרמאה בזמן שהיה בדרכו לירדן על מנת לקבל טיפול רפואי.

12 12
 • תשובות להודעה זו
   תרגום שהופסק + סיבה ANTiADiJune 17, 2002 - 17:56
  תרגום של הדו"ח השבועי - בבקשה לעבור מהרANTiADiJune 17, 2002 - 19:06
   יומן כיבוש 7.6.2002 ANTiADiJune 18, 2002 - 14:48
  LiatJune 18, 2002 - 19:10
  ענה להודעה | חזרה לפורום | Forums Overview
  Forums Overview | היכנס | הירשם | אבדה הססמא? Cyphor (Release: 0.19, PHP 4.3.2)