last meeting protocol, posted by johhny, [212.199.13.239], June 13, 2002 - 23:30. Viewed 5 times.
מידע משתמשטקסט
johhny
(556 posts total, last post: March 05, 2003 - 10:35)
פרוטוקול ישיבת קבוצת אינטרנט – 12.6.2002

הצעות לדיון (לאו דווקא לפי סדר החשיבות והדיון בפועל): האתר החדש; האתר בערבית/רוסית; פרוייקט מאמרים שבועי/חודשי; העברת האתר לשרתים בארץ; עריכה משותפת / דרכי עבודה / weeky; אורי ביתן וכנס קישוריות; גיוס פעילים והצורך בהגברת הדיווחים מהשטח; סדנת פרנויה.

החלטות:
1. הוחלט לחדש את מפגשי הOUTREACH לגיוס חברות/ים נוספים לקבוצה לפחות אחת לחודש/חודש וחצי. מדובר ביוזמה של קבוצת האינטרנט (שאליה יוזמנו, במידה וירצו, נציגים של הקבוצות האחרות באינדימדיה ישראל). עוד הוחלט כי כל מפגש ייערך בעיר/אזור שונים בישראל. הפנייה בכל מקום תהיה לארגונים/פעילים מקומיים, שיהיו, בין השאר, מוכנים לארח אותנו ואת הציוד הטכני שנביא איתנו (למרות שנעדיף, כמובן, מקומות שיש בהם כבר מחשבים/טלוויזיות/מכשירי וידיאו וכו').
מטרת המפגשים: להסביר מהי תקשורת עצמאית (היי את העיתונאית של עצמך) וכיצד היא משמשת ככלי לשינוי חברתי (כולל נושאים של העצמה ופעילות יצירתית עצמאית), יחד עם ניסיון לגרום לפעילים מארגונים שונים לקחת יוזמה ולהתחיל להשתמש באתר.
מטרה נוספת: הסברים טכניים על איך מכניסים ידיעות, תמונות, קבצי קול וכו' לאתר (מאמרים, תגובות, לוח אירועים וכד').
ובעיקר: יצירת קשר אישי ובינאישי עם אנשים, ולהימנע מ"תקרא את הפלאייר ותבין", ככל האפשר.
המפגש הקרוב נקבע ל 23.7, בירושלים. חלוקת התפקידים/אחראויות (זמן הname dropping הגיע, אז נא להדפיס את הפרוטוקול ולתלות מעל למיטה/מחשב :) -
יולי וגיא יבררו עם נעמה נגר ו/או "מהפך" ירושלים לגבי אפשרות שימוש במרכז הקהילתי בקטמונים (בעיקר בשל הצורך במחשבים); יותם ידבר עם רוני שן-דר לגבי הaic כאופציה נוספת למקום.
כל חברי/ות הקבוצה יעלו לפורום החדש (שהוקם, לפחות וירטואלית, על ידי גיא עוד אתמול בלילה) הצעות לארגונים/פעילים וכו' שכדאי/אפשר לפנות אליהם – פעילים/ות חברתיים/פעילי שכונות, פעילות סביבתיות, פעילים נגד גזענות, פעילים/ות ערביים וכו' – ואם אפשר, גם דרך כלשהיא ליצור קשר עם אותם ארגונים/פעילים.
רונה תשלח לפורום התרגום את עקרונות החברות הבסיסיים באינדימדיה – בתקווה שאחד מחברי הפורום יוכל לקח על עצמו את התרגום. התרגום יעובד לנוסח קומוניקטיבי יותר (או יבשושי פחות) על ידי יולי ויותם.
יותם יכתוב את הפירוט הטכני – רונה תתרגם לאנגלית ותיצור קשר עם פיראס/פאדי לצורך תרגום לערבית (גם של העקרונות, במידת האפשר).
ברגע שהמקום יימצא, ותתחיל העבודה, תועבר הודעה לשאר הקבוצות (רדיו/עיתון/וידיאו) שתזמין אותן להצטרף.
נקבע כי בשבועיים הקרובים, לכל היאוחר, ייקבע המקום (כולל בדיקה האם צריך להביא מחשבים מהבית וכו') ויוכנו הדראפטים הראשוניים. עדיין לא ברור מי ייקח על עצמו את יצירת הקשר עם הארגונים. אני מניח שחלוקת עבודה משותפת כלשהיא תידרש (ולכן חשוב כבר בשבוע הקרוב לגבש רשימה).
כל ההודעות שקשורות למפגש הפעילים יועלו וירוכזו אך ורק בפורום הנפרד!

2. האתר בערבית
ליאת ויולי יצרו קשר בשבוע הקרוב עם ארגונים ערביים (שאיני זוכר את שמם במדויק) במטרה לנסות ולחפש אחר פעילים שיפעילו את האתר בערבית. שלומי ויולי (וליאת?) ייפגשו ביום שישי הקרוב (מחר!!!) בשעה 17:00 באינדימדיה לפגישה עם פעילים ערבים בנושא האתר בערבית.
גיא יתקשר לסרגיי סנדלר מפרופיל חדש כדי להתייעץ איתו או עם הwebmaster של פרופיל לגבי האתר בערבית (פונטים, הפעלה, עריכה וכו').
(... ויותם נתפס בפליטת פה מפגרת במיוחד כשדרש, ללא בושה, להצמיד לכל אדם שיערוך את האתר בערבית פיקוח צמוד מצד משטרת המחשבות (היהודית, הלבנה, זו שיודעת יותר טוב מכולם, כמובן), וחזר בו מיד בתוקף נחרץ אף יותר מזה שהשתמש בו בטיעון עצמו (דבר חשוד בפני עצמו). בקרוב הדיווחים האישיים ממחנה החינוך מחדש).

3. עריכה משותפת.
יולי ויותם ישבו בשבועיים הקרובים על עמוד האדמין. ליאת ועדי התחייבו לנדנד לשלומי וגיא שילמדו אותם איך להכניס ידיעות לטור החדשות. המטרה – שכל חברי הקבוצה יידעו כיצד להפעיל את העמוד הראשי ויוכלו, במידת הצורך, לערוך אותו.
פרוייקט מאמרים: גיא הציע לבחור נושא אחת לשבוע או כל זמן אחר וליזום קבוצת מאמרים באותו נושא (שבוע החירשים, שבוע זכויות הבדווים, שבוע בתי כלא וכו'). המטרה – לתת חשיפה לקבוצות שונות ולנסות לפתח איתן דיאלוג. לא התקבלה החלטה ברורה, אך הובן שמדובר ביוזמה אישית של כל אחד מחברי הקבוצה. עוד הוצע כי כל יוזמה כזו תנסה להיות מבוססת על אירוע כלשהוא (הפגנה וכד').
רונה העלתה את הרעיון של יצירת עמודי נושאים. הכיוון בינתיים – פיצ'רים.
ויותם מזכיר – בראיין מבקש שהודעות בפורום שמכוונות גם אליו ייכתבו באנגלית (כותרות ההודעה, לא ההודעה עצמה).

4. טכנאי אינדימדיה עורו!
לגיא ושלומי הוענקו 30 ימי חסד בכדי להפוך את הweeky (אפשרות לערוך את האתר בצורה הרבה יותר קלה ונגישה) לנגיש (או להכריז על כישלון טוטאלי).
שלומי התחייב לטפל ב (או לפתור את) נושא העוגנים (הפניות בראש העמוד הראשי לנושאים/פיצ'רים שונים שנמצאים בהמשכו). זאת לאחר התכתשות קלה בין גיא ליולי.
יותם יכין באנרים קטנים (גיפים, אנימציות פלאשים...) שיהוו הפניות לעמודים המיוחדים של שאר קבוצות אינדימדיה וכן לעמודי נושאים מיוחדים. התמונות יחליפו את ההפניות הבלתי נראות בעמודה השמאלית של האתר.
שלומי התחייב לטפל בהעברת האתר לשרתים בישראל (השרתים של יוסטין) בחודש הקרוב.
גיא יפתח את פורום הtech לכל המשתמשים ביומיים הקרובים (וזה קשור לנושא הבא).

5. האתר החדש (הsandbox)
כל חברי הקבוצה (וחבריהם) מתבקשים להתחיל להכניס לאתר החדש ידיעות על בסיס קבוע (ידיעה אחת או תגובה), אחת ליום/יומיים. המטרה – לבדוק את כל האופציות השונות להעלאת קבצים (טקסט, HTML, PDF, קובצי קול ותמונה וכו', ממחשבים שונים בארץ ובעולם. איך עושים את זה? הכי חשוב - לא להציף! להכניס בכל פעם ידיעה/תגובה אחת, לנסות אופציות שונות בכל פעם ולדווח לפורום הTECH בהודעה לעידן על תקלות. נא לנסות "להקשות" על המערכת (עם הטקסטים פשוטים נפתרו כבר מרבית הבעיות).
יולי וגיא (לא) ינג'סו לרונן בנוגע לעיצוב.

6. המעוניינים בפרטים על סדנת פראנויה יפנו לגיא. יותם, לאחר הכנות נפשיות ממושכות, יתקשר לאורי ביתן.

השתתפו בישיבה: ליאת, עדי, רונה, יולי, יותם, שלומי, גיא (בראין נעדר עקב בעיות תקשורת קלות עם נמרים, נטלי תגיע ביולי, רז נחר בחדר השני ושמם של גיא אריה, גל ואפילו טל הוזכר יותר מפעם אחת...).

לילה טוב
וסליחה על הניסיון הצולע, והדי כושל, לתקינות פוליטית בניסוחי השפה.

12 27
 • תשובות להודעה זו
   דו"ח נוסף... ANTiADiJune 13, 2002 - 20:47
  last meeting protocoljohhnyJune 13, 2002 - 23:30
   יתורגם היום: על מחול, זהות ומלחמה nrothmanJune 14, 2002 - 16:47
  ענה להודעה | חזרה לפורום | Forums Overview
  Forums Overview | היכנס | הירשם | אבדה הססמא? Cyphor (Release: 0.19, PHP 4.3.2)