Upcoming Events

  • No upcoming events available
 

Navigation

 

Global IMC Network

  • www.indymedia.org
 

דיכוי חסר תקדים נגד התנועה לזכויות בעלי חיים באוסטריה

Printer-friendly versionPrinter-friendly versionSend by emailSend by emailPDF versionPDF version

בשעות הבוקר המוקדמות של ה- 21.05.08 ריסקו מאות שוטרים מהיחידה למשימות מיוחדות של משטרת אוסטריה את דלתות ביתם של 21 של פעילי זכויות בעלי-חיים, 6 משרדים של עמותות ומחסן שבו הוחזק ציוד להפגנות. 25 איש נעצרו באיומי אקדח ע"י שוטרים רעולי פנים. 10 מתוכם מוחזקים במעצר מזה למעלה מחודש ללא כתב אישום וללא חשדות ברורים. לאחר מעצרם פתחו הפעילים בשביתת רעב, אחד מהם אשר עדיין ממשיך בה מאושפז במצב קשה ומוזן בכפיה באמצעות עירוי.
ביום שישי הקרוב, ה-27.06.08 בשעה 10:30, תתקיים הפגנת סולידריות עם העצורים מול שגרירות אוסטריה ברמת-גן (רח' החילזון 12).


הרקע למתקפה זו, שהינה האלימה ביותר שהופנתה בשנים האחרונות כנגד ארגונים אזרחיים באוסטריה ומסמלת את הרדיפה של התנועה כולה, לא טמון בפעילות פלילית של העצורים או הארגונים, ואף לא מדובר בפעילות שנועדה למנוע התרחשות אלימה שעתידה הייתה לפקוד את המדינה.

הפעילים נעצרו אך ורק בשל עמדתם הפוליטית והבעת ביקורת ציבורית בנושא של זכויות בעלי-חיים. תנועה שלמה, מארגוני הרווחה ועד הרדיקלים, שקצרה הצלחות לא מעטות ב-11 השנים האחרונות כגון: איסור על קיומן של חוות פרוות, איסור על מופעי קרקס המנצלים חיות בר, איסור על גידול ארנבים לבשר בכלובים, איסור על גידול תרנגולות מטילות בכלובי סוללה וביטול הניסויים בקופי אדם (אם כי כמובן ניתן ואף רצוי לחשוב באופן ביקורתי על מה נחשב להצלחה) - הפכה בן לילה לתהום של פשע מחשבתי.

מה שאיפשר זאת הינו חוק חדש יחסית נגד טרור ומאפיה שקובע שבלתי חוקי להקים ארגון של יותר מ-10 אנשים, המנוהל במבנה הדומה לזה של חברה, שמטרתו להשפיע על המציאות הפוליטית או הכלכלית, ושבמידה כלשהי נעשו למען מטרה זו פעולות בלתי חוקיות. זוהי הפעם הראשונה בהיסטוריה של אוסטריה שנעשה שימוש בכח מתוקף חוק זה כנגד ארגונים אזרחיים.

שיטות הפעולה והכלים הפוליטיים בהם התשמשו הארגונים והפעילים שנעצרו הן לא רק מקובלות ו"לפי הספר" הדמוקרטי-ביורוקרטי, אלא לעיתים אפילו היו שמרניות למדי, ומטרותיהן המוצהרות הן הסברה ושינוי חקיקתי. עובדות אלו אינן עומדות בדרכו של הממסד, ומאחר ובאוסטריה קיימת פעילות בלתי חוקית למען בעלי החיים, גם אם בתדירות נמוכה, מיוחסת לפעילים שנעצרו אחריות לכל פעילות בלתי חוקית בתחום זה שהתקיימה אי פעם באוסטריה! כן, כל מנעול שהודבק, כל צמיג שנוקב וכל חלון שנופץ. אבל לא רק אלו, אלא גם כל פעילות שמותחת את גבולות החוק כמו אי ציות אזרחי, הפגנה מול בית פרטי ואף כל חקירה סמויה במוסד המנצל בעלי חיים - כלים אשר הביאו לשינויים חקיקתיים מהמתקדמים באירופה, ודי היה בהם כדי להוות איום על בעלי ההון והאינטרסים במידה כזו שהממשלה החליטה שצריך לעצור זאת עכשיו, ולא משנה באיזו דרך.

גם לאחר חודש במעצר עדיין לא נמסרו החשדות המדוייקים נגד הפעילים ולא הוגש נגד אף אחד מהם כתב אישום. חומר הראיות הועבר לצוות ההגנה שלהם רק לאחר שבועיים מיום מעצרם, ומה שניתן לומר בוודאות הוא כי 2,500 העמודים שמרכיבים אותו לא מיחסים לעצורים כל פעילות לא חוקית. מצד שני, חומר החקירה משקף מעקב מתמשך של יותר משנתיים במהלכן צותתה המשטרה לטלפונים של פעילים וקראה את כל הודעות הדואר האלקטרוני שלהם, הציבה מצלמות מול בתיהם, עקבה אחר תנועותיהם ושתלה סוכנים סמויים בקבוצות ובעמותות. במקביל, יחידת מיוחדת חקרה תחת זכוכית מגדלת חלק מהפעולות הישירות שנעשו בשם החזית לשחרור בעלי החיים, כולל לקיחת דגימת די.אן.איי.

בשלב זה הוארך מעצרם של הפעילים עד תחילת חודש יולי, לא בגלל שהיו בידי המשטרה ראיות כלשהן אלא רק בשל העובדה שהתכתבו ביניהם באמצעות הודעות דואר אלקטרוני מוצפנות - פעולה אשר אינה נחשבת לבתי חוקית בפני עצמה אך נטען שהיא "עלולה לחזק חשדות להשמדת ראיות או להעיד על כוונה לבצע פשע".

מדובר באחת המתקפות הגדולות והדורסניות כנגד התנועה לזכויות בע"ח וכנגד הזכות הליגטימית לחופש הביטוי, בה ניתן לראות את פרצופה האמיתי של המערכת והאלימות עליה מושתת "הסדר הציבורי".

הקריאה לשחרורם המיידי של הפעילים אינה נשענת רק על מידת ההסכמה עם עמדתם הפוליטית, וחוצה מחלוקות פנימיות בתוך התנועה לזכוית בעלי חיים.

התנועה העולמית לזכויות בעלי החיים, יחד עם ארגונים לזכויות אדם כגון אמנסטי אינטרנשיונל קוראים להפסקת הרדיפה ולשחרורם המיידי של הפעילים, ומפנים ביקורת קשה כנגד החוק, שכן לפי הגדרותיו כל תנועה וארגון לשינוי חברתי יכולים להיחשב לארגון פשע, ותורמיהם יחשבו כתומכי טרור.

הפגנות סולידריות עם העצורים התקיימו וממשיכות התקיים מדי יום באוסטריה וברחבי העולם. היום התקיימה הפגנה מול שגרירות אוסטריה בישראל ברח' החילזון 12 ברמת גן (יש מפה למטה), וביום שישי הקרוב תתקיים הפגנה נוספת. רוכבי/ות אופניים נפגשות בשעה 10:20 במסוף אל על ברכבת מרכז.

קווי תחבורה ציבורית שמגיעים קרוב למקום:
לצומת עלית - קווים 50,51,82
לדרך אבא הילל פינת רחוב היצירה - 20, 42
(בטח יש עוד)

ניתן לתמוך ב-10 הפעילים - סאבין, יאן, מרטין, יורגן, כירסטוף, כריס, אלמר, פליקס, לאו וקווין - ע"י כתיבת מכתבים, אותם ניתן לשלוח בדואר אלקטרוני למשרדי אגודת הטבעונים באוסטריה שתדפיס אותם ותעבירם אותם ישירות אליהם (נא לשלוח את המיל שבשורת הנושא שמו של הפעיל אליו מופנה המכתב).

info@vegan.at

למידע נוסף על המקרה ועל העצורים עצמם -

http://austria.indymedia.org/node/10496

http://www.vgt.at

ניתן לתרום ולארגן אירועי התרמה לכיסוי ההוצאות המשפטיות הכבדות שלהם לפי הפרטים הבאים:

Konto / Account#: 01920013682

BLZ / Bank Code: 14 000

Empfängerin / Account owner: Grünalternative Jugend Wien

Zweck / Purpose: Antirep 2008

IBAN: AT55140000192001368 2

BIC: BAWAATWW

עוד על הקשר בין זכויות בעלי-חיים וזכויות אדם

Related

http://www.onestruggle.org

Comments

Random Image

13_1
 

Syndicate

Syndicate content Features

Syndicate content Newswire

 

Search