Upcoming Events

  • No upcoming events available
 

Navigation

 

Global IMC Network

  • www.indymedia.org
 

מעשה הטרור הנפשע

Printer-friendly versionPrinter-friendly versionSend by emailSend by emailPDF versionPDF version

מדוע בחר החמאס במועד זה כדי לעשות את הפיגועים הרצחניים?

יוסי שורץ להגנת המרקסיזם
אורח

פורסם: Wed Sep 01, 2004 9:42 am נושא ההודעה: על הטרור המאמר בעברית

--------------------------------------------------------------------------------

ביום שני העולם לא נראה מזהיר במיוחד עבור ראש הממשלה, אריק שרון. הוא נכשל במאמציו לשכנע את הקבינט הביטחוני שלו לסגת מעזה, למרות שהוא הסכים על כך "מילה של גבר" כבר לפני חודשיים.
בתקופה ההיא שרון הצהיר כי 8000 מתנחלים יעזבו את הרצועה עד סוף 2005. הצהרה בה השתמש נשיא בוש, במערכת הבחירות שלו. הצהרה זו התקבלה בברכה על ידי 150 אלף מפגינים מתנועת השלום שהאמינו כי "בכל זאת זהו צעד קדימה". עתה תמיכתם בו מוטלת בספק, למרות הניסיונות הנואשים של פרס ומנהיגי "שלום עכשיו", להיכנס לממשלת שרון.
ניתן להבין את שרון שללא כל ספק, חשב בכעס על הבגידה של חבריו למפלגה, זהו ללא כל ספק עולם לא הגון. ובנוסף לכל הצרות שערוריית שחיתות חדשה. הוא כבר הצליח לקבור את פרשת האי היווני, אף כי הגוויה עדיין חמה, והנה הפוץ הטיפש הזה, צחי הנגבי, מוכרח להיתפס דווקא ברגע זה, בשל מינויים פוליטיים. איפה השכל שלו. ומה עם מזוז, דווקא עכשיו הוא צריך להוכיח שהוא לא בכיס של משפחת שרון?
ולהוסיף על כל הצרות הללו שיכולות ללא כל ספק למוטט בן אדם רגיל, אמצעי התקשורת היו במקום הלא נכון כאשר צה"ל ירה על אמבולנס בדרום הרצועה ופצע רופא ונהג חובש. מה יש להם, לאמצעי התקשורת הללו. דווקא בימים אלו?
אולם החיים מלאים הפתעות ויש אלוהים בשמם המשגיח לנבחריו.
ביום שלישי אחר הצהריים, 16 בני אדם ביניהם ילד בן שלוש נהרגו מפיצוץ חבלני ו100 אחרים נפצעו כתוצאה משתי התקפות של מתאבדים על אוטובוסים בבאר שבע. מסכי הטלביזיה הישראלית היו מלאים בתמונות של שני האוטובוסים השרופים, להבות עולות מגגו של אחד מהם. גופות עטופות בבד לבן מלאו את עיני הצופים בדמעות וכעס וחרון.
חמאס, לקח על עצמו את פעולת הטרור הנפשעת כנגד אזרחים חפים מפשע. שני המתאבדים, אחמד קואסמה ונאסים ג'עברי יצאו מחברון. הם קרובי משפחה של ראשי הערים שבשעתו הארגון הפשיסטי כך פגע בהם. היה זה מעשה הפיגוע הראשון מזה חמישה חודשים.
דוברי חמאס הסבירו בפנים מאוד רציניות, כי פיגועי הזוועה בבאר שבע באו לנקום את הרצח של שני מנהיגיהם רנטיסי ושיך יאסין שחוסלו על ידי הפיקוד הצבאי של צבא הכיבוש באביב השנה. אולם הסבר זה המחזק את הטענה של ממשלת שרון שלא היו פיגועים משום חולשת הצבאית של חמאס, אינן עומד במבחן המציאות. לא לוקח הרבה כדי לעשות פעולות פיגוע באזרחים. פשוט צריכים לשלוח מתאבדים מיואשים וכאלו לא חסרים, אודות למדיניות האכזרית של ישראל.
את הסיבה למעשה הפיגוע הזה יש למצוא במקום אחר.
מעשה הטרור השפל, בא לשרון כמתנה. אילו הייתי מאמין בקונספירציות, הייתי בוחן את האפשרות, כי שרון ביקש טובה מחמאס. אולם כפי שנראה בהמשך, לא היה בכך שום צורך. חמאס מסייעת בידי שרון משום הפוליטיקה הריאקציונית שלהם.
מייד משנודעו החדשות שרון נשבע בפתוס אופייני לו, "המלחמה בטרור חייבת להמשך בכל עוצמתה". איזו צבועות. שרון האחראי לטרור המדינה הפוגעת בחולים וברופאים ובילדים ובזקנים מגנה את הטרור? איזה עולם אורואליאני. יחד עם הפסיכופט השני שאול מופז הם החליטו לפתוח במלחמה על חברון. הם החליטו כמעשה גבורה אופייני להם להטיל מצור על כל התושבים, כאשר הם יודעים היטב כי חלק ניכר מהפלסטינים מגנה את מעשה הטרור. אך למי זה אכפת?
עתה ששרון הראה מאיזה חומר הוא עשוי, הוא יכול להמשיך בתוכניותיו המדיניות. הוא כבר הודיע שהחוק המורה על פינוי מתנחלים מעזה יוצג לממשלה ב26 לספטמבר והוא יעמוד להצבעה בכנסת ב24 באוקטובר ויאושר ב3 לנובמבר. אין זה כמובן תאריך מקרי. שרון עושה כל מה ש ביכולתו על מנת לסייע לחברו בוש במסע הבחירות.
בתגובה לעמדת שרון, הרשות הפלסטינית שבה וחזרה והצהירה כי היא מוכנה לשאת באחריות בשטחי עזה לאחר שישראל תיסוג ממנה. הרשות תומכת בשתי ידיה בתוכנית, שכן הדבר מחזיר את ערפאת לזירה הפוליטית. דוברי הרשות מוסיפים כמובן שהם לא יוותרו גם על נסיגה מהגדה, אולם הם יודעים היטב כי שרון מבקש לסגת מעזה כדי להתפשט בגדה, והם מסייעים לו בכך.
הנהגת חמאס לעומת זאת אינה מאושרת. לא משום שיש להנהגה זו הסתייגות מתוכנית שרון, שנועדה להמשיך את כיבוש הגדה, אלא משום שלמרות שהנהגה זו שבה וחוזרת ואומרת כי היא מוכנה להוות חלק ממשלת בובות ששרון יקים בעזה, נוסח ממשלת הבובות שארצות הברית הקימה בעיראק, שרון מסרב לתת להם להיות שותפים.
לפני חודשים ניתחנו את המצב, והסברנו מדוע למרות רצח מנהיגיהם הנהגת חמאס אינה נוקטת במעשי טרור, משום רצונם להיות שותפים לסדר האימפריאליסטי כנגד המוני העם הפלסטיני.

ללא כל ספק, חלק מהקוראים שקרא את עמדתנו חשב שאנו משוגעים. חמאס מבקש להגיע להסדר עם שרון?
אולם בראשית חודש שעבר העיתון החצי רשמי של מצרים אל אהרם הוכיח עד כמה צדקנו.
ב8 לאוגוסט כותב העיתון כי הושג הסכם בין ישראל למצרים ביחס לפטרול קווי ההפרדה. וכי חמאס הסכים להיות חלק מהסדר זה.
ואולם מששרון מסרב שוב ושוב להסכם זה, מנהיגי חמאס רואים לעצמם את הצורך ללחוץ על שרון שיקבלם כחלק מהשליטה של האימפריאליסטים וישראל בעזה, ולשם כך באה פעולת הטרור הנפשעת.
כל עוד יאמינו הישראלים לשרון ולדומיו, והפלסטינים לערפאת חמאס ודומיו, מובטח לנו שהגיהינום ימשיך להשתולל. כל עוד שמרבית הישראלים והפלסטינים יקבלו את הסדר האימפריאליסטי של בוש וקארי ודומיהם כסדר טבעי , נמשיך לחיות בביצת הדמים.
ירושלים

Comments

Random Image

1
 

Syndicate

Syndicate content Features

Syndicate content Newswire

 

Search